حجت الاسلام یعقوبی با اشاره برگزاری برنامه‌های آموزشی برای شبکه نظارت استان در بهمن‌ماه امسال، گفت: خواستار پشتیبانی و همکاری لازم توسط دستگاه‌های متولی با شبکه‌های نظارت هستیم.

از خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام مهدی یعقوبی در شورای اداری استان که با حضور رئیس ستاد انتخابات کشور برگزار شد، اظهار کرد:حفظ و حراست از نظام اسلامی وظیفه همه مردم در سطوح مختلف و به ویژه مسئولان است.

 

مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه همه باید بر مدار قانون حرکت کنیم، افزود: شورای نگهبان یکی از نهادهایی است که بر مدار قانون حرکت می‌کند و یکی از وظایف آن نظارت بر انتخابات است.

 

وی ادامه داد: امسال انتخابات بسیار حساس و سرنوشت‌ساز است و مقام معظم رهبری دست اندرکاران را به برنامه‌ریزی برای تحقق چهار راهبرد اساسی رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت تاکید و سفارش کرده‌اند.

 

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه هیات نظارت بر انتخابات از ابتدای شهریور امسال فعال شده‌ است یادآور شد: همکاری خوبی بین مجموعه‌های اجرایی، نظارت و بازرسی وجود دارد که قابل تقدیر و تشکر است.

 

رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان خراسان جنوبی با اشاره به بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی گفت: هیات اجرایی انتخابات وظیفه خود را در موعد مقرر انجام داد و در حال حاضر هیات‌های نظارت بر انتخابات وظیفه خود را طبق قانون انجام می‌دهند.

 

به گفته وی؛ همه دغدغه هیات نظارت این است که وظیفه‌ خود را به خوبی انجام دهند چرا که وظیفه ما حق الناس است و از طرفی حق سرنوشت مردم ایران است کسی که شایسته نیست از فیلتر عبور نکند و افرادی که براساس تکلیف انسانی در انتخابات شرکت می‌کنند، حقشان ضایع نشود.

 

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره برگزاری برنامه‌های آموزشی برای شبکه نظارت استان در بهمن‌ماه امسال، گفت: خواستار پشتیبانی و همکاری لازم توسط دستگاه‌های متولی با شبکه‌های نظارت هستیم.

 

وی در پایان گفت: باید در راستای تسهیل رای‌گیری از مردم زیرساخت‌های لازم ارتباطی در خراسان جنوبی فراهم شود و همه دست اندرکاران تلاش کنند هیچ گونه شائبه‌ای در حوزه انتخابات برای مردم وجود نداشته باشد و اثر منفی در مشارکت ایجاد نشود.

 

مصطفی بهی- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی هم در این جلسه با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون در ۶۴ روستای جدید پوشش تلفن همراه ایجاد شده‌ است، اظهار کرد: همچنین ۳۰۰ روستای خراسان جنوبی به شبکه ملی اطلاعات متصل و ۲۷ هزار خانوار از مزایای آن برخوردار شدند.

 

وی بیان کرد: امسال ۱۰۳ سایت جدید را در دستور کار است که با اجرای این سایت‌ها ۱۳۹ روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهند شد.

 

بهی با اشاره به اینکه ارتقای ۴۶ سایت را در برنامه است که ۶۳ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهند شد، افزود: در حال حاضر ۹۲ درصد روستاهای بیش از ۲۰ خانوار استان از ظرفیت مکالمه تلفن همراه بهره‌مند هستند.

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی تصریح کرد: تکلیف قانونی ما اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات است با توجه به وسعت خراسان جنوبی برای ایجاد برخی سایت‌ها در نقاط صعب العبور نیازمند برق‌رسانی و ایجاد جاده هستیم که این موضوع هزینه اضافی تحمیل می‌کند و در این زمینه نیازمند همراهی استان هستیم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور