🔹رئیس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی برای برگزاری انتخابات باشکوه آمادگی صددرصدی داریم و تمام تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده ‌است.
سیدمحمدرضا طالبی در ستاد انتخابات استان اظهار کرد: با توجه به بارش برف و باران و برودت هوا، سوخت مصرفی شعب اخذ رأی تأمین شده و به مقدار کافی و لازم در اختیار شعب قرار خواهد گرفت.
🔹وی ادامه داد: لازم است تمامی خودروهایی که برای استفاده در ستاد انتخابات درنظرگرفته شده اند، با توجه به بارش برف در برخی مناطق استان به زنجیر چرخ مجهز باشند و از روز قبل در فرمانداری‌های مستقر شوند.
🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بیان کرد: در نقاط صعب العبور و برف گیر استان هم خودرو های کمک‌دار و شاسی بلند پیش‌بینی شده تا بتوانند صندوق‌ها را بموقع در محل شعب اخذ رأی مستقر کنند تا در روند اخذ رأی مردم تأخیری نداشته باشیم.
🔹طالبی تصریح کرد: براساس ابلاغ مرکز و تأکید استاندار باید صندوق‌های اخذ رأی ۲ ساعت قبل از زمان اخذ رأی در شعب جانمایی شوند و رأی گیری رأس ساعت هشت آغاز گردد تا مردم در شعب منتظر نشوند.
🔹وی با توجه به برودت هوا از فرمانداران خواست از قبل وسایل گرمایشی لازم را برای شعب پیش‌بینی کنند تا مجریان و ناظران و به خصوص مردم در بحث سردی هوا دچار مشکل نشوند.
🔹به گفته وی؛ حتماً فرمانداران و متولیان امر در زمان باقی مانده شعب اخذ رأی را از نظر زیرساخت ‌های مختلف به صورت موردی بررسی کنند تا مشکلی در روز رأی گیری نداشته باشیم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور