#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

استاندار خراسان جنوبی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) برای ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی جدید در استان اعلام آمادگی کرد.

جواد قناعت در ادامه پیگیری مسایل استان در پایتخت، طی دیداری با سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)، افزایش سرمایه گذار های این نهاد در استان را خواستار شد.

وی در این دیدار با اشاره به ظرفیت های کشاورزی خراسان جنوبی و تولید چند محصول استراتژیک با ارزش افزوده بالا، گفت: سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این زمینه ، ضمن سودآوری برای این نهاد، به توسعه خراسان جنوبی نیز کمک خواهد کرد.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: ایجاد صنایع فرآوری و تکمیل زنجیره ارزش محصولات کشاورزی از جمله پیشنهادات ما به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) است.

وی ضمن تشکر از اقدامات مؤثر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه محرومیت زدایی و توانمندسازی اقتصادی و مباحث اجتماعی و مردمی و همچنین در زمینه اجرای طرح هاب شتر، اظهار داشت: اجرای طرح هاب شتر و برنامه ریزی برای تکمیل زنجیره ارزش در این حوزه با ایجاد صنایع وابسته، کمک بسیار مؤثری در زمینه رفع محرومیت از نهبندان، به عنوان شهرستان هدف این طرح است.

قناعت  اظهار داشت: با توجه به پتانسیل های موجود، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) می تواند در زمینه محصولات کشاورزی شهرستان نهبندان نیز سرمایه گذاری کند.

وی بر فراهم بودن شرایط برای ورود ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به حوزه معدن و ایجاد صنایع معدنی در استان نیز تأکید کرد.

بحث و رایزنی درخصوص ظرفیت های خراسان جنوبی و نحوه سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این زمینه، به اعلام آمادگی این نهاد برای ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی خرد در راستای حمایت از طرح‌های کشاورزی استان انجامید.

آمادگی اجرای طرح ۱۰۰ هکتار مزرعه – ویلا با مدیریت یکپارچه، از دیگر برنامه‌های پیشنهادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای استان بود که درصورت همراهی سازمان جهاد کشاورزی برای هزار نفر در سطح خراسان جنوبی عملیاتی می شود.

ایجاد شرکت کشت و صنعت به مساحت ۳۰۰ هکتار برای پرورش و تکثیر محصولات زراعی و باغی و نیز کاشت و اصلاح نژاد زعفران، اجرای طرح فرآوری زرشک و تکمیل زنجیره ارزش غذایی این محصول، مشابه آن چه در هاب شتر رقم خورده از جمله اقداماتی است که توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان عملیاتی خواهد شد.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای سرمایه گذاری در زمینه بهره برداری از ذخایر مس و فولاد استان نیز قول همکاری داد.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در پایان با تأکید بر لزوم سرعت بخشیدن به روند انعقاد تفاهم نامه استان بدون بیکار در خراسان جنوبی، توجه به گلوگاه‌های زنجیره ارزش استان، ارائه تسهیلات خرد روستایی، سرمایه گذاری در صنایع مادر در راستای تکمیل زنجیره رسته‌های مزیت دار مناطق کم برخوردار به منظور اجرایی شدن مصوبات کمیته فی مابین در بازه زمانی دوماهه و همچنین افتتاح پروژه‌های تکمیلی هاب شتر در مرداد ماه را متذکر شد.

در این جلسه که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) استان همراه بود، از اقدامات مؤثر مدیرکل جوان و انقلابی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)استان و تعامل خوب وی با دستگاه‌های اجرایی تقدیر و تشکر شد و مقرر گردید؛ دو تیم کارشناسی حوزه معدن و کشاورزی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با محوریت معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، کلیه پتانسیل های اقتصادی استان را از نزدیک رصد و پایش نمایند تا ظرف مدت دو ماه آینده ، نتایج نهایی برای حضور و آغاز فعالیت های جدید این نهاد در خراسان جنوبی اعلام شود.