🔹عملیات اجرایی طرح بزرگ احداث کارخانه آجر نسوز با سرمایه گذاری شرکت شستا شامگاه در کارخانه سیمان قاینات با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد.
عملیات اجرایی طرح بزرگ احداث کارخانه آجر نسوز با سرمایه گذاری شرکت شستا در کارخانه سیمان قاینات با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار خراسان جنوبی و نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.
براساس برنامه ریزی های صورت گرفته این کارخانه دو ساله به بهره برداری می رسد.
🔹ظرفیت تولید این کارخانه سالانه ۱۹ هزار تن آجرنسوز است. دوره برگشت سرمایه در این طرح که با حدود هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری احداث می شود، ۵ ساله است.
🔹فرماندار شهرستان قاین در این مراسم با بیان اینکه هدف اصلی دولت سیزدهم بازسازی انقلابی است، گفت: آب، مسکن و اشتغال سه مؤلفه مهم قاین است.
🔹محمدی با بیان اینکه با پیگیری های صورت گرفته انتقال آب از دریای عمان شروع شده، گفت: در حوزه مسکن نیز تأمین زمین مسکن به صورت ویلایی در حال شکل گیری است.
🔹وی با اشاره به اینکه بخش احیای کارخانه فولاد قاینات افتتاح شده و بخش فولادسازی در آینده انجام خواهد شد، گفت: پروژه آجر نسوز برای شهرستان قاینات ظرفیت ساز و ثروت آفرین است.
🔹محمدی با اشاره به حدود ۶۰ هزارنفر بیمه شده تأمین اجتماعی در شهرستان قاین، گفت: ایجاد بیمارستان تأمین اجتماعی از مطالبات مردم است که امید می رود زودتر اجرایی شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور