طرح تابستانه مهارت در خراسان جنوبی با هدف اثر بخش کردن اوقات فراغت جامعه جوان  آغاز شد.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گفت: این برنامه یک پروژه کشوری

آغاز طرح تابستانه مهارت در خراسان جنوبی به شمار می‌رود که با همکاری سه جانبه بین وزارت آموزش و پرورش، کمیته امداد و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اجرایی شده است.

حسن کامرانی فرد افزود: طرح تابستانه مهارت با هدف اثر بخش کردن اوقات فراغت جامعه جوان کشور، به ویژه در حوزه‌های دانش آموزی و دانشجویی در تابستان امسال اجرا خواهد شد.

وی به فعالیت ۱۹ مرکز دولتی آموزش فنی و حرفه‌ای و وجود ۳۷۳ آموزشگاه آزاد در استان اشاره کرد و گفت: متقاضیان مهارت آموزی می‌توانند در بیش از ۵۵۰ حرفه آموزشی، با مراجعه به مراکز آموزش زیرنظر فنی و حرفه ای، ثبت نام و مهارت مورد نظر خود را انتخاب کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان افزود: جامعه هدف این طرح در زمینه کسب دوره‌های آموزشی مهارتی برای همه علاقه‌مندان بالا‌تر از سن ۱۲ سال در نظر گرفته شده است که متقاضیان در حوزه‌های دانش آموزی در بازه سنی ۱۲ تا ۱۵ سال، باید معرفی نامه رسمی خود از سوی ادارات آموزش و پرورش را برای ثبت نام در پورتال آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه کنند.

کامرانی فرد گفت: برای سایر متقاضیان بالاتر از ۱۵ سال، اعم از دانش آموزان و دانشجویان و … ارائه این معرفی نامه‌ها الزامی نیست و صرفا با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح شهرستان‌ها، می‌توانند مبتنی بر جدول زمانبندی مربوطه که متعاقبا در دستورالعمل اجرائی طرح ابلاغ خواهد شد، خدمات آموزشی مهارتی خود را دریافت کنند.

وی، در خصوص متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز گفت: همه معرفی شدگان از سوی آن مجموعه در شمول دریافت خدمات آموزشی مورد نظر در این طرح ملی در اوقات فراغت تابستان امسال قرار خواهند گرفت.

متقاضیان در این طرح ملی می‌توانند در سطح شهرستان‌ها از ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای دربخش دولتی به صورت رایگان و نیز از ظرفیت آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد در بخش خصوصی وابسته به سازمان، با تخفیف ۳۰ درصدی شهریه بهره‌مند شوند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور