🔹معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: آرد خام روستایی در سال ۱۴۰۳ براساس سامانه نانی‌نو توزیع می شود.
🔹معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه باید کاهش و افزایش سهمیه آرد نانوایی‌ها، طبق مصوبه کارگروه انجام‌ شود، گفت: نانوایی‌های آزادپز سطح استان مجهز به دستگاه نانی نو می‌شوند.
جواد اشرفی  در کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان استان اظهار کرد: با توجه به ایام پایانی سال و عید نوروز و ماه مبارک رمضان، برنامه تشدید نظارت بر فعالیت و عملکرد نانوایی‌های سطح استان در دستور کار قرار می‌گیرد.
🔹وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵ هزار و ۲۹ مورد بازرسی از واحدهای نانوایی استان انجام ‌شده که منجر به تشکیل ۳۵۹ پرونده تخلف شده است.
🔹معاون استاندار بر لزوم مجهز شدن همه نانوایی‌ها استان به دستگاه نانی‌نو (نظارت هوشمند بر نانوایی‌ها) تأکید کرد و افزود: تاکنون نانوایی‌های نوع یک (یارانه‌ای) و نوع ۲(نیمه یارانه‌ ای) به این دستگاه مجهز شده اند اما از ۳۶ واحد نانوایی‌ نوع ۶ (آزادپز) تعداد هشت مورد به دستگاه نانی‌نو مجهز شدند.
🔹اشرفی اظهار داشت : ۲۸ نانوایی آزاد پز باقی‌مانده باید تا پایان بهمن‌ماه به دستگاه کارتخوان هوشمند(سامانه نانینو) مجهز شوند.
🔹وی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک اطلاعات آرد خام‌بگیران روستایی و عشایری با عنوان طرح مدیریت هوشمند توزیع و عرضه آرد خام در سامانه یکپارچه مدیریت آرد ثبت خواهد شد، افزود: تاکنون ۴۰ درصد از نمایندگان، اطلاعات هویتی دریافت‌کنندگان نهایی (خانوارهای روستایی و عشایری) را در سامانه ثبت کرده‌اند.
🔹معاون استاندار متذکر شد: باید مابقی نمایندگان نیز سریعتر نسبت به ثبت مشخصات خانوارهای روستایی در سامانه یکپارچه مدیریت آرد اقدام نمایند تا در سال ۱۴۰۳ توزیع آرد خام روستایی را مبتنی بر سامانه نانی‌نو داشته باشیم که حق و حقوق روستاییان رعایت شود و دغدغه‌ای برای تأمین آرد و کسر سهمیه نداشته باشند.
🔹اشرفی در ادامه گفت: هرگونه تصمیم‌ گیری در خصوص افزایش و کاهش سهمیه آرد واحدهای نانوایی باید در کارگروه‌های شهرستانی صورت گیرد.
🔹وی به طرح رتبه‌بندی نانوایی‌های استان با نشان تجاری بر حسب کیفیت نان اشاره کرد و افزود: در این طرح، رتبه‌بندی با تأییدیه استاندارد برای نانوایی‌ها انجام می‌شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور