امام جمعه موقت بیرجند گفت: آرای مردم و مشارکت در انتخابات، عامل اقتدار نظام اسلامی است و انتخاب اصلح نیز اهمیت دارد.

 حجت‌ الاسلام محمد مختاری در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند در مسجد جامع مصلای المهدی (عج) افزود: مردم با حضور در انتخابات اول اصل رای دادن را در نظر بگیرند و دوم اینکه بررسی‌های لازم را داشته باشند تا فرد اصلح را انتخاب و تکلیف خود را در برابر اسلام، انقلاب، کشور، خون شهدا و ولایت فقیه ادا کنند.

وی گفت: ۱۱ اسفند سال گذشته مرحله اول انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شد که ۲۴۵ نماینده انتخاب شدند و ۴۵ منتخب دیگر از جمله حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف در مرحله دوم انتخاب می‌شوند.

خطیب جمعه بیرجند ادامه داد: امروز انتخابات در جریان است و افرادی که هنوز رای نداده‌اند با قصد قربت به نیت اقتدار و عظمت اسلام، انقلاب، مسلمین، شادی و امیدوار شدن مسلمانان، مظلومان و دوستداران انقلاب در سراسر دنیا همچنین ناامید شدن مستکبران، کفار، منافقان و دشمنان اسلام و انقلاب پای صندوق رای حاضر شوند و دیگران را نیز به حضور در انتخابات تشویق کنند.

‌وی در بخش دیگر خطبه‌ها با اشاره به وضعیت فلسطین گفت: دنیای بشریت و اسلام بیش از هفت ماه است که درگیر مساله غزه و فلسطین بوده و این مایه روسیاهی و شرمندگی دنیای بشریت و اسلام است.

حجت الاسلام مختاری افزود: در این مدت تعداد زیادی شهید، زخمی، ویرانی، ظلم، قانون شکنی و نسل کشی انجام شد اما همچنان دنیا اقدام جدی در برخورد با این رژیم کودک کش و جانی نکرده و هنوز اندیشه شوم حمله به رفح که کشتارهای بیشتری در پی خواهد داشت را در سر می پرورانند.

وی گفت: امیدواریم خداوند متعال دست دشمنان را از شر دنیای بشریت، مسلمانان و ملت فلسطین کوتاه کند و ملت‌های مظلوم و مسلمان عالم را بیش از پیش بیدار کند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه مساله فلسطین بسیار مهم است و درس‌ها و عبرت‌های فراوانی دارد عنوان کرد: حقایق فراوانی در این جریان آشکار و برملا شد که لازم است به آن بپردازیم.

‌وی با بیان اینکه منطق نظام اسلامی منطق قرآن، اهل بیت، انسانیت، عقل و فطرت انسانی است گفت: انقلاب و نظام جمهوری اسلامی با یک منطق قوی به وجود آمد و ۴۵ سال است به راه خود مقتدرانه ادامه می‌دهد.

حجت الاسلام مختاری افزود: مستکبران این منطق را برنتابیدند لذا در برابر انقلاب از ابتدا سنگ اندازی و فتنه گری کردند، از مستکبران خارجی انتظاری نبود اما برخی غرب زده‌های داخلی هم از ابتدای انقلاب از جریان جبهه ملی تا آزادی تا برخی محاظه کاران خوش خط و خوش سابقه تا جریان اصلاحات و اعتدال پیوسته در برابر این منطق جمهوری اسلامی ایستاده و کشور را به چالش کشیدند.

وی گفت: این قشر برای نظام و انقلاب دردسرهای زیادی ایجاد کردند، هرچند توده‌های مردم با اعتمادی که به امام، مقام معظم رهبری و باورهای دینی داشتند حرف این اقلیت غرب زده را گوش نکرده و در نهایت سر بزنگاه‌ها آمدند و از منطق نظام، انقلاب، اسلام و ولایت حمایت کردند که امروز این عزت و افتخار را می‌بینیم.

خطیب جمعه بیرجند بیان کرد: در ۴۵ سال بعد از پیروزی انقلاب به خصوص هفت ماه گذشته بعد از طوفان الاقصی و روزهای بعد از عملیات بزرگ وعده صادق، حقانیت منطق جمهوری اسلامی برای همه روشن شده و این نکته بسیار مهمی است.

‌وی گفت: عده‌ای از مخالفان و غرب زدگان داخلی از دنیا رفته‌اند اما کسانی که هستند باید از این فرصت استفاده کرده و از راه غلط خود برگردنند و حقانیت منطق جمهوری اسلامی را بفهمند، منطق نظام ما منطق حق بوده است.

حجت الاسلام مختاری افزود: امام با انقلاب، استکبار را بیرون کرد و استبداد را بعد از ۲ هزار و ۵۰۰ سال از هم پاشید و گفت باید اسرائیل از بین برود؛ امام استکبارستیزی را جزو شعارهای انقلاب قرار داد و مقام معظم رهبری همین مسیر را به خوبی ادامه دادند.

وی گفت: منطق نظام ما سعادت بشر و آرامش، عزت، امنیت، صلح، عدالت جامعه بشری و سعادت اخروی بشریت و همه در پرتو بندگی خداست لذا باید همه به قانون خدا و بر مبنای قرآن و اهل بیت عمل کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: همدیگر را نپرستیم بلکه فقط خدا را بپرستیم، صراط مستقیم که انسان را به عزت واقعی می‌رساند راه بندگی خداست لذا شیطان را نپذیریم و این همان منطق نظام جمهوری اسلامی است.

‌وی بیان کرد: راه این است که با فرهنگ غنی و قوی ایران اسلامی، شهادت، ولایت فقیه، بیدار و هوشیار کردن ملت مسلمان و متحد کردن آنها، با قوی تر شدن، اعتماد به نفس، تکیه بر ما می‌توانیم و توان داخلی قوی شویم و در برابر مستکبران بایستیم و با پیروی از قرآن، دین و آرمان‌ها و خون شهدا مقاومت کنیم.

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه راه درست راه مقاومت و نه تسلیم است گفت: بدانیم مقاومت، عزت دنیا و آخرت می‌آورد، اگر در راه دین خدا مقاومت کنیم خدا هم ما را یاری می‌کند، منطق ما این بوده و شعارهای مستکبران دروغ، فریب، پوچ و تزویر است.

وی اظهار کرد: دروغ می‌گویند که مدعی آزادی، لیبرالیسم، دموکراسی، مردم سالاری و حقوق بشر هستند به خوبی اینها روشن و در جریان فلسطین مشخص شد منطق جمهوری اسلامی چقدر قوی است.

خطیب جمعه بیرجند گفت: در پرتو تفکر ولایت فقیه توانستیم این اقتدار جهانی را پیدا کنیم و امروز همه مردم دنیا فهمیده‌اند آزادی بیان و آزادی که مستکبران می‌گویند دروغ است، دانشجویان آمریکایی و اروپایی که این همه مورد ضرب و شتم قرار گرفتند مگر مانند اغتشاشگران کشور ما بانک یا پاساژ آتش زدند، تنها بیان آنها این بود نسل کشی نکنید و به اسرائیل کمک نظامی نشود.

وی افزود: امروز روشن شد مردم سالاری آنها دروغ است؛ ماه‌هاست مردم جهان می‌گویند جنایت‌ها و نسل کشی را متوقف کنید و در حالی حرف از حقوق بشر می‌زنند که تعداد زیادی را به خاک و خون کشیدند.

حجت الاسلام مختاری گفت: امروز نه تنها ما که در قلب آمریکا هم پرچم اسرائیل را آتش می‌زنند، ما به منطق جمهوری اسلامی افتخار کرده و تا پایان ایستاده‌ایم و امروز عزت و عظمت ما روشن شده است.

وی با بیان اینکه اگر اقتدار داشته باشیم دشمن تسلیم است، افزود: تنها راه، قوی شدن است و نباید به شعارهای دروغین دنیای استکبار اعتماد کرد، این منطق برای تمام دنیا روشن شده که راه نجات دنیا راهی است که جمهوری اسلامی دنبال می‌کند و تمدن و آرمان‌هایی که ما ارائه می‌کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: منطق نظام جمهوری اسلامی درست است نه منطق ضعف و پذیرش کدخدایی مستکبری مانند آمریکا لذا امروز معلوم شد ما می‌توانیم و باید با تکیه بر داخل و فرهنگ خودمان در برابر همه این قلدرها بایستیم و ایستادیم و امروز جمهوری اسلامی در اوج عزت و اقتدار است.

‌وی گفت: نکند استاد و دانشجوی دانشگاه آمریکا حقانیت منطق ما را بفهمد ولی بر اثر غفلت ما، استاد و دانشجوی داخل کشور هنوز این حقانیت را نفهمد بنابراین همه باید تلاش کنیم و امروز وقت جهاد تبیین است و باید حقایق اسلام، قرآن و انقلاب را برای مردم خودمان و تمام دنیا تبیین کرد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور