رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف گفت: در سالجاری حدود ده درصد اعتبارات شهرستان خوسف به حوزه ورزش و جوانان تخصی پیدا کرده است که در راستای اجرای پروژه های عمرانی شهرستان هزینه شده است.
فاطمه چهکندی نژاد روز چهارشنبه با بیان اینکه در سالجاری از میزان ۲۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته برای حوزه ورزش میزان ۱۳ میلیارد و ۶۶۴ میلیون ریال معادن ۴۶ درصد اعتبارات تخصیص پیدا کرده است.
وی ادامه داد:اعبتبار تخصیصی از محل های تملک دارایی های سرمایه ای، ۰.۲۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده، سه درصد درآمد نفت، تملک دارایی های سرمایه ای، قانون استفاده متوزن از امکانات و کمک به توسعه زیربناهای روستایی بوده است.
چهکندی نژاد خاطر نشان ساخت: میزان اعتبارات تخصیص از محل سر فصل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای ملی و استانی میزان صد درصد بوده است که از این میزان ۶ هزار میلیون ریال به دو پروژه استخر سرپوشیده شهر خوسف و زمین چمن مصنوعی شهر ماژان تخصیص پیدا کرده است.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین پروژه های دارای اولویت دار شهرستان خوسف استخر سرپوشیده این شهر می باشد که تاکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل آن بیش از ۲۵ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
به گفته وی برای استخر سرپوشیده شهر خوسف در سالجاری میزان ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار از سر فصل های متوازن، ۰.۲۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده و تملک دارایی ها اعتبار در نظر گرفته شده است که میلغ ۸ میلیارد و ۵۵۲ میلیون ریال تخصیص پیدا کرده است.
چهکندی نژاد با بیان اینکه حدود ۴۶ درصد اعتبار پیش بینی شده برای استخر سرپوشیده شهر خوسف تخصیص پیدا کرده است ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال مالی مابقی اعتبارات پیش بینی شده برای تکمیل استخر تخصیص پیدا کند.
وی افزود:از میزان اعتبار شش هزار میلیون ریال در نظر گرفته شده برای زمین چمن مصنوعی شهر ماژان نیز ۲ هزار و ۹۳۲ میلیون ریال تخصیص پیدا کرده است.
چهکندی نژاد از تخصیص یکهزار و سیصد میلیون ریال از مجموع سه هزار و ششصد میلیون ریال اعتبار به زمین من مصنوعی روستای سیوجان خبر داد و خاطر نشان ساخت: این اعتبار جهت برطرف کردن برخی از زیرساخت های این زمین چمن هزینه خواهد شد.
چهکندی نژاد اظهار داشت: علیرغم این اعتبارات به دلیل وسعت بسیار زیاد و پراکندگی روستاها اعتبارات تخصیص کفاف اجرای پروژه های عمرانی را ندارد که نیازمند توجه ویژه ای به این بخش در شهرستان هستیم.
رییس اداره ورزش و جوانان خوسف ادامه داد: با شیوع بیماری کرونا بسیاری باشگاه ها و سالن های ورزشی به صورت نیمه تعطیل یا تعطیل شده اند که پویش هیا مجازی توانسته است در راستای رفع این نیاز اسای جامعه عمل کند.
چهکندی نژاد اظهار داشت: لیگ تندرستی که به صورت روزانه تمرین های خاصی ارایه می نماید و کلیپ ۴۰ ثانیه ای از آن بایستی در سایت این لیگ بارگذاری شود.
وی ادامه داد: در انتها به فعالین لیگ توسط فدراسیون ، هیات همگانی استان و شهرستان جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.