به همت موسسه خیریه حمایت از کودکان با ناهنجاری‌های مادرزادی، ۳۰ بیمار دچار ناهنجاری مادرزادی در بیمارستان رازی بیرجند تحت عمل قرار می‌گیرند.

دلشاد فوق تخصص جراحی کودکان و نوزادان و مدیر عامل موسسه خیریه حمایت از کودکان با ناهنجاری‌های مادرزادی با اشاره به اینکه ۳۰ بیمار دچار ناهنجاری‌های مادرزادی به وسیله پزشکان موسسه خیریه محکم در بیمارستان رازی بیرجند تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند گفت: از روز گذشته بیماران  را معاینه کرده ایم و آن‌هایی که نیاز به عمل جراحی داشتند طی امروز و فردا عمل می‌شوند.

او با اشاره به اینکه، چون در این استان جراح اطفال وجود ندارد به همراه یک ارتوپد و جراح اطفال به اینجا آمده ایم افزود:  بیمارانی که دچار ناهنجاری مادرزادی و یا نقص تکاملی بدوِ تولد بوده اند را معاینه و در صورت نیاز عمل می کنیم.

دلشاد بیان کرد: بیماران شکاف کام، ارتوپدی و  مری با ناهنجاری‌های مادرزادی امروز  عمل می‌شوند.

فوق تخصص جراحی کوکان و نوزادان و مدیر عامل موسسه خیریه حمایت از کودکان با ناهنجاری‌های مادرزادی گفت:  سن بیماران  یک تا ۱۷ سال است.

او همچنین با اشاره به اینکه  در نظر داریم که یک بخش ثابت در این استان داشته باشیم تا کودکانی که نیاز به جراحی دارند مشکلشان رفع شود  گفت: در صورت ایجاد بخش جراحی اطفال بیماران به شهر‌های اطراف نمی‌روند.

دلشاد افزود: بیمارانی که مشکل مالی دارند به کمک موسسه محکم هزینه درمانشان تأمین می‌شود.

موسسه خیریه محکم موسسه‌ای برای حمایت از کودکان با ناهنجاری مادرزادی و یا نقص تکاملی بدو تولد است که در سال ۱۳۸۴ تأسیس شده و در سطح کشور نمایندگی دارد و در سه شهر ایلام، زاهدان و بندرعباس این موسسه بخش جراحی اطفال راه اندازی کرده است و علاوه بر این، پزشکان این موسسه به صورت جهادی در شهر‌های که جراحی اطفال ندارند بیماران آن شهر‌ها را درمان می‌کنند.

تاکنون بیش از ۱۰ هزار کودک تحت پوشش این موسسه قرار گرفته اند.

نوشته و خبرنگار : دکتر  ا . زارعی دبیر سرویس پزشکی و سلامت و ا حسن پور