جلسه ی شورای سیاست گذاری پانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی با حضور اعضا برگزار شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، در این جلسه به تمدید مهلت ثبت نام در این جشنواره خبر داد و بیان  داشت:به دلیل شیوع بیماری کرونا، و رنگ بندی قرمز بیشتر شهرهای استان امکان ثبت نام در این جشنواره  تا مورخ ۸ مهر ماه سالجاری تمدید شد.

ناصر نبی زاده با بیان این که موضوع نمایش های حاضر در جشنواره آزاد بوده و ملاک انتخاب آثار کیفیت آن است، ادامه داد: برگزیدگان به دبیرخانه چهلمین جشنواره تئاتر فجر معرفی خواهند شد.

وی با بیان این که محورهایی همانند فرهنگ ایثار، شهادت، مقاومت و موضوعات مرتبط با مفاهیم دینی و قرآنی و آسیب های اجتماعی (طلاق، اعتیاد، کودکان کار، زن و خانواده) مورد تاکید دبیرخانه است، اضافه کرد: بهره گیری از مفاهیم و جلوه های تاریخ، فرهنگ و ادبیات غنی ایران و توجه به فرهنگ عامه و ارزش های بومی، تاریخی و ادبی استان و پاسداشت زحمات کادر درمان در طول مبارزه با همه گیری کرونا نیز به عنوان محورهای جشنواره معرفی شده است.

نبی زاده با اشاره به این که جشنواره صـرفاً مختص به آثار نمایشی تولید شده هنرمندانی که اجرای عمومی آنها به انجام رسیده، خواهد بود، ادامه داد: لذا گروه هایی که حد فاصل زمانی پس از اتمام جشنواره تئاتر استانی ( از آذر ماه ۹۹ تا آبان ماه ۱۴۰۰ ) آثار خود را تولید و حداقل تعداد ۵ نوبت اجرای عمومی داشتهاند، می توانند متقاضی حضور در جشنواره تئاتر استان باشند.

شایان ذکر است؛ علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه متن کامل فراخوان به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی مراجعه نمایند.