مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خراسان جنوبی گفت: ۲۳ هزار بسته بهداشتی با اجرای طرح «احسان سلامت» در نقاط مختلف این استان توزیع می‌شود.

سید مجتبی موسوی روز یکشنبه به رسانه‌ها بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) علاوه بر خدمات محرومیت‌زدایی و اجتماعی، از ابتدای شیوع کرونا اقداماتی را برای کمک به اقشار ضعیف و کم برخوردار در دستور کار قرار داده است.

وی از اجرای سومین پویش «احسان سلامت» همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی خبر داد و گفت: این طرح با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در مقابله با بیماری کرونا انجام می‌شود.

وی گفت: با اجرای این طرح بسته‌های بهداشتی شامل ماسک و مواد ضدعفونی در نقاط کم برخوردار و محروم خراسان جنوبی توزیع می‌شود.

مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خراسان جنوبی اظهار داشت: در این مرحله از اجرای طرح، ۲۳ هزار بسته بهداشتی شامل ماسک و مواد ضدعفونی با همکاری مساجد و گروه‌های جهادی در این استان توزیع می‌شود.

وی گفت: با هدف ایجاد دسترسی آسان مردم به ماسک سه لایه باکیفیت و ارزان قیمت، سامانه “هست اینجا” نیز توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) راه‌اندازی شد و فعال است.

موسوی ادامه داد: هر فرد با داشتن یک کد ملی و یک شماره همراه می‌تواند از طریق سایت hastinja.ir ثبت‌نام و در مدت تعیین شده ماسک خود را از مراکز مشخص و معرفی‌شده دریافت کند.

وی بیان کرد: تاکنون هشت هزار و ۵۰۰ بسته ماسک ۵۰ تایی به قیمت هر بسته ۵۰ هزار تومان در خراسان جنوبی توزیع شده است.

استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد.