*دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان: از ابتدای امسال ۲۳ تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شد

دو تن انواع مواد مخدر غیر دارویی و روان گردان در بیرجند به آتش کشیده شد.
در این مراسم که با حضور استاندار و چند تن از معاونین استاندار و فرمانده ارشد انتظامی استان، فرمانده مرزبانی و همچنین جمعی از مدیران استانی در محور بیرجند – زاهدان برگزار شد دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: از ابتدای امسال ۲۳ تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده و ۷۳۴ خودرو توقیف و ۴۰ باند موادمخدر متلاشی شد.
به گفته «حسنی مقدم» دو تن مواد مخدر غیر دارویی و روان گردان شامل کراک، حشیش، تریاک، هروئین، شیشه، قرص و شربت متادون و… امحا شد که ۳۳۵ کیلوگرم از این ۲ تن فقط شیشه بود که هشداری جدی برای خانواده ها و جامعه است.
وی ادامه داد:کمیته های تخصصی برای پیشگیری و فرهنگی با رویکرد اجتماعی کردن مواد مخدر توسط مردم ، سازمان های مردم نهاد و دستگاه های مقابله ای تشکیل شده که به نتیجه های خوبی هم رسیده است.
اشراف کامل دستگاه های مقابله ای بر منطقه
استاندار خراسان جنوبی هم در این مراسم گفت:کشفیات مواد مخدر استان از ابتدای امسال ۲۰ درصد افزایش داشته که نشان از اشراف کامل دستگاه های مقابله ای بر منطقه است.
«محمد صادق معتمدیان» افزود: در خراسان جنوبی با توجه به آمادگی نیروی انتظامی، اشراف بسیار خوبی بر مرزها وجود دارد و با وجود این که استان در مسیر دو کریدور اصلی کشور قرار دارد اما با اشراف اطلاعاتی خوب پلیس شاهد کمترین ورود مواد مخدر از مرز استان هستیم و عمده کشفیات استان از مبادی ورودی سایر استان‌هاست.