🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: ۱۹۹ واحد تولیدی استان در دولت سیزدهم به چرخه تولید بازگشته و زمینه ‌ساز اشتغال ۲ هزار نفر شده اند.
دکتر قناعت با بیان این مطلب در جریان سفر به شهرستان نهبندان و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نهضت فعال‌سازی طرح‌های تولیدی راکد در سطح کشور و خراسان جنوبی با استقرار دولت سیزدهم آغاز شده است.
🔹وی با بیان این که ما در استان ۳۶۰ واحد تولیدی به دلیل مشکلات اقتصادی و غیره راکد و نیمه تعطیل داشتیم، تصریح کرد: با راه‌اندازی نهضت فعال‌سازی واحدهای راکد در معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری از مجموع ۳۶۰ واحد راکد، ۱۹۹ واحد به چرخه تولید بازگشته‌اند و زمینه‌ساز اشتغال ۲ هزار نفر شدند.
🔹 استاندار با اشاره به بازدید خود از واحد سنگبری شرکت آدرین سنگ مدرن نهبندان، گفت: این واحد سنگبری هم از طرح‌های راکد بود که با پیگیری‌های مختلف توسط مجموعه استانداری، فرماندار و امام جمعه شهرستان صورت گرفته شاهد فعال شدن مجدد آن هستیم.
🔹قناعت افزود: این طرح از جمله واحدهای راکدی بود که با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد ریالی و اشتغال مستقیم برای ۱۵ نفر به چرخه تولید بازگشته، سرمایه گذار مشکلاتی از جمله تأمین سرمایه در گردش و تسهیلات داشت که با تماس‌ با بانک‌های مختلف قول‌هایی برای رفع مشکل سرمایه گذار گرفتیم.
🔹وی با بیان اینکه امروز توفیقی شد که علاوه بر دیدار با مردم نهبندان در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی چند طرح عمرانی، خدماتی و اقتصادی شرکت کنیم، بیان کرد: از هزار و ۲۵۲ پروژه‌ای که در دهه فجر در سطح استان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود، سهم شهرستان نهبندان ۱۲۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۴۸ میلیارد تومان است
🔹قناعت افزود: از مجموع ۱۲۳ پروژه در نهبندان، ۱۱۳ پروژه افتتاح و ۱۰ پروژه هم آغاز عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد، از مجموع ۱۱۳ پروژه افتتاحی دهه فجر نهبندان ۳۰ پروژه شهری و ۷۳ پروژه روستایی است.
🔹به گفته وی؛ از مجموع ۱۳ پروژه کلنگ‌زنی در شهرستان، پنج پروژه شهری و هشت پروژه روستایی است.
🔹استاندار با اشاره به افتتاح چند پروژه شاخص شهرستان نهبندان در جریان سفر به این منطقه، گفت: افتتاح پروژه گازرسانی به روستای شهید هاشمی‌نژاد به نمایندگی از طرح گازرسانی به چهار روستای ۲۰ خانوار نهبندان با مجموع اعتبار ۱۳۲ میلیارد تومان و همچنین عملیات اجرایی گازرسانی به پاسگاه‌های مرزی با اعتبار بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان انجام شد.
🔹قناعت همچنین از افتتاح ۱۲ کیلومتر خط فشار متوسط برق به نمایندگی ۱۱ طرح برق‌رسانی با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۸۳۲ میلیون تومان در شهرستان نهبندان خبر داد و گفت: یک واحد ترمینال ضبط پسته ۵۰۰ تُنی با اعتبار ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان نیز به بهره‌برداری رسید.
🔹وی با اشاره به بازدید خود از محل پروژه احداث پست ۴۰۰ کیلوولت نهبندان که عملیات اجرایی آن در هفته دولت امسال و همزمان با روز نهبندان آغاز شده، گفت: در این بازدید میدانی این طرح پیشرفت قابل توجهی داشت.
🔹قناعت عنوان کرد: با تماس تلفنی که با مسئولان متولی در سطوح ملی برقرار کردیم و آخرین وضعیت اقدامات و برنامه‌ها را جویا شد که خبر خوش این بود که تجهیزات این پست خریداری شده و انعقاد قرارداد ساخت ترانس با نیروهای بومی کشور بسته شده است.
🔹به گفته وی؛ استقرار برخی تجهیزات، دیوارکشی محدوده و سایر اقدامات هم انجام شده بود و در مجموع روند کار مطلوب و قابل تحسین است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور