رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در جلسه ستاد گلخانه‌ای استان گفت: خراسان جنوبی از ۵۴۰ میلیارد تومان اعتبار صندوق توسعه ملی در نهضت گلخانه‌ای موفق به جذب ۱۵۵ میلیاردتومان با نرخ سود ۱۲.۵ درصد شده است.

غلامرضا قوسی با بیان اینکه ۱۳ مجتمع گلخانه‌ای در این طرح درحال اجرا است افزود: ۶۷۲ هکتار در قالب ۷۸۴ قطعه مساحت این تعداد مجتمع است.

مدیر شعبه شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه نهضت گلخانه‌ای با انعقاد تفاهم نامه ایجاد هزار هکتار شهرک کشاورزی در مهرماه سال ۹۸ کلید خورد گفت: مساحت هزارهکتاری موردمطالعه قرار گرفته  و تاکنون این طرح از پیشرفت ۵۰ درصدی برخوردار است.

سورگی با اشاره به اینکه ۶ شهرک در  استان وارد فاز اجرا و ورود به مباحث زیرساختی شده است، افزود: تاکنون ۷۵ میلیارد تومان از مبالغ پیش بینی شده در تفاهم نامه به لحاظ عقدقرارداد با پیمانکاران عملیاتی شده است.

وی گفت: ۲۰ میلیارد تومان دیگر نیز در سامانه ستاد بارگزاری شده  که متأسفانه پیمانکاران بومی و غیربومی استقبالی در برخی از شهرک‌ها نداشته اند که از سرمایه گذاران درخواست می‌ شود در این زمینه همراهی کنند تا بتوانیم ۶ شهرک را تا بازه زمانی حداکثر یکسال آینده تکمیل و به سرمایه گذار واگذار کنیم.

مدیر شعبه شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان جنوبی عمده مشکل این طرح را جذب سرمایه گذار عنوان کرد و افزود: سرمایه گذاران بومی و غیربومی می‌ توانند ورود پیدا کنند و ما حتی درصورت آماده نبودن زیرساخت‌ها می‌توانیم سرمایه گذار را جذب و اراضی را واگذار کنیم.