🔹به نام خدا
“پرستار، فرشته‏ رحمت براى بیمار است”( رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از پرستاران‌ ۱۳۸۳/۰۴/۰۳)
پرستار، بهترین همدم روزهای سخت است و بدون شک هر شب یک بیمار با همراهی مهربانانه دست هایی گذشته که تفسیر بی نهایت فداکاری ، صبوری و نوع دوستی اند.
تیمارداری از بیماران، رسالت سنگینی است که در تقدس و ارزشمندی آن، رسول اکرم (ص)، پرستار را همنشین ابراهیم خلیل ا… در قیامت می داند و ازخود گذشتگی سپید پوشان این عرصه را به شکیبایی بی‌پایان حضرت زینب(س) گره زده اند.
🔹قطع به یقین، تعیین روز میلاد دُرّ گرانبهای دریای مهر و عطوفت، حضرت زینب(س) به عنوان روز پرستار، ادای احترام به عزیزانی است که برای بازگشت مجدد نعمت بزرگ سلامتی به جامعه، از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزند.
🔹اهتمام و جدیت پرستاران و سفیران سلامت در یاری رساندن به خلق غیرقابل انکار است و در شرایط کنونی و با وجود شیوع ویروس قرن که یکایک افراد جامعه را به نوعی درگیر کرده، بیش از همیشه ملموس و مبرهن می باشد، بر هیچ کس هم پوشیده نیست که این همراهی ها و دلسوزی های مجدانه، بار آلام بیماران کرونایی را که به دور از خانواده در بخش های مختلف بستری می شوند، به شدت می کاهد و روند درمان بیماری را شتاب می بخشد.
🔹اینجانب روز میلاد فرخنده عقیله بنی هاشم، حضرت زینب کبری(س) را به همه مردم عزیز استان تبریک عرض نموده، با مغتنم شمردن این فرصت، از زحمات حدود ۳ هزار پرستار و کمک پرستار و بهیار شاغل در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان که به عنوان ستون های اصلی درمان، شبانه‌روزی و مشفقانه به بیماران و دردمندان خدمت می کنند، قدردانی می کنم و از آستان حضرت حق برای این قشر زحمتکش، عافیت، سلامت و عاقبت به خیری مسئلت دارم و آرزومندم این خادمان صبور با عنایت پروردگار و در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) در انجام وظیفه خطیر خود که کمتر از طبابت نیست، موفق و منصور باشند و لبخند سپاس بیماران، رضایت خداوند تبارک و تعالی را برای آنان به ارمغان آورد.
🔹امید که همه ما بتوانیم با تمکین به موازین بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از برگزاری دورهمی ها به ویژه در شب یلدای پیش رو، در کاهش آمار ابتلا به کرونا مؤثر بوده، باری سنگین از دوش زحمتکشان عرصه بهداشت و سلامت برداریم.
🔹حمید ملانوری
استاندار خراسان جنوبی