معتمدیان در این دیدار که با حضور منصوری مدیرعامل بنیاد علوی و مرتضوی رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد همراه بود، گزارش مفصلی از اقدامات مؤثر بنیاد مستضعفان بعد از سفر مهندس فتاح به استان ارائه نمود.
🔹وی ضمن تقدیر و تشکر از نگاه ویژه بنیاد مستضعفان به استان خاطرنشان کرد: از زمانی که این نهاد به عنوان دستگاه معین شهرستان درمیان انتخاب شده، شاهد اتفاقات بی نظیری در این منطقه بوده ایم.
🔹استاندار، حمایت های همه جانبه و بی نظیر مهندس فتاح را در رقم خوردن این تغییر و تحولات در شهرستان درمیان مؤثر خواند و گفت: تعدد پروژه ها و طرح‌های عمرانی از جمله آموزشی، درمانی، ورزشی، عمران شهری، احیای قنوات و سایر پروژه های عمرانی گواه این موضوع می باشد.
🔹معتمدیان متذکر شد:عزم بنیاد مستضعفان برای مشارکت ۴۵۰ میلیارد ریالی در پروژه های عمرانی شهرستان درمیان ستودنی است.
🔹وی تأکید کرد: تزریق این رقم به پروژه های عمرانی می تواند در تحول شهرستان نقش بسزایی داشته باشد.
🔹استاندار گفت: بنا به تصمیم بنیاد مقرر شده در زمینه ایجاد بسترهای اشتغال زایی ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شود.
🔹معتمدیان با تشریح شرایط در شمال شهر بیرجند به عنوان منطقه ای کمتر برخوردار، همراهی و مساعدت بنیاد مستضعفان را در رفع نیازهای موجود به ویژه در تأمین زیرساخت ها و امکانات ورزشی خواستار شد که با دستور بررسی و مساعدت مهندس فتاح همراه شد.
🔹وی اظهار داشت: با توجه به تفاهم نامه استانداری و بنیاد مستضعفان اقدامات بنیاد در راستای اجرای پروژه های عام المنفعه در سطح استان قابل تقدیر است و از همراهی این نهاد در پروژه های بنددره و تأمین زمین دانشگاه فرهنگیان گفت و در رابطه با تخصیص عایدات حاصل از فروش املاک و اراضی بنیاد عنوان کرد : در این زمینه تاکنون اقدامات خوبی انجام شده و ادامه این روند نتایج خوبی هم به همراه خواهد داشت.
🔹سرمایه گذاری درآمدهای ناشی از فروش املاک مازاد بنیاد در سایر مناطق برای رفع محرومیت استان نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود.

🔹استاندار یادآور شد: در ایام کرونا نیز از محل مساعدت های بنیاد مستضعفان، حدود ۱۶ میلیارد تومان در سطح استان به اقشار آسیب پذیر کمک شده است.
🔹معتمدیان سپس درخصوص موانع و مشکلات موجود نیز توضیحاتی ارائه کرد که با دستور رئیس بنیاد مستضعفان کشور، مبنی بر پیگیری و رفع آنها همراه شد.
🔹سفر رئیس و معاونین بنیاد مستضعفان به استان و نیز بازدید میدانی از روند اجرای پروژه ها بنا به دعوت استاندار محترم از دیگر نتایج این دیدار بود.