🔹استاندار خراسان جنوبی گفت:توسعه ناوگان هوایی و منظم شدن پروازها، مهمترین مطالبه خراسان جنوبی است.
🔹به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ ملانوری با بیان این مطلب در نشست هم اندیشی مدیرکل فرودگاه های استان، خاطرنشان کرد:ناوگان هوایی استان باید توسعه پیدا کند و پروازها منظم شود.
🔹وی ادامه داد:نمی شود پروازها زمان منظم و مشخصی نداشته باشند، بلکه مردم باید بتوانند برمبنای ساعت پروازها برای انجام امورات شان برنامه ریزی نمایند.
🔹استاندار تأکید کرد: بی برنامگی در پروازها، هدر رفت وقت را به همراه دارد و برنامه ریزی ها را با مشکل مواجه می کند.
🔹ملانوری افزود: حوزه فرودگاهی استان، نقش بسیار مهمی در برنامه ریزی های مدیریتی استان دارد.
🔹وی، شبکه حمل و نقل را از زیرساخت های اصلی توسعه خواند و گفت: حمل و نقل زمینی با بهسازی وضعیت جاده ها، ریلی با ایجاد راه آهن و هوایی با توسعه ناوگان و افزایش پروازها می توانند با جابه جایی بار و مسافر به توسعه استان کمک کنند.
🔹به گفته وی؛ مهمترین امکانی که شبکه ریلی فراهم می کند، تأمین شرایط برای دسترسی بهتر سرمایه گذاران به ظرفیت های استان است.
🔹استاندار متذکر شد: رسیدن توریست به جاذبه‌های گردشگری، دسترسی تولید کننده به بازار فروش، دستیابی سرمایه گذار به امکانات استان و… نیازمند تقویت ناوگان حمل و نقل است.
🔹ملانوری خاطرنشان کرد: توسعه فرودگاه باید در حد جایگاه و شأن مردم منطقه و مسافرانی باشد که به هر دلیل به استان سفر می کنند.
🔹وی تأکید کرد : مسافران و گردشگران، اولین نقطه ای که از استان می بینند، فضای فرودگاه است.
🔹به گفته وی؛ چشم انداز مناسب فرودگاه، تجهیزات و امکانات موجود و نحوه خدمات دهی، منظره ای از استان در ذهن مسافر ترسیم می کند لذا این فضا و شرایط باید زیبا باشد و جذابیت ایجاد کند.

🔹استاندار با اشاره به برنامه بازدید از فرودگاه بیرجند. که به زودی انجام خواهد شد، گفت:ما نیازمند توسعه امکانات و تجهیزات در فرودگاه هستیم.
🔹وی اظهار داشت: فرودگاه بیرجند در زمینه توسعه بناها و ترمینال ورودی، ترانزیت خروجی، پاویون و… نیاز به فضای مناسب دارد.
🔹ملانوری متذکر شد: مجموعه مدیریتی استان باید برای تأمین این نیاز به طور جدی ورود کند و ما نیز پیگیری می کنیم.
🔹وی تأکید کرد: روند پیگیری کارها در این حوزه نباید کند شود.
🔹شایان ذکر است: در این جلسه مدیر کل فرودگاه های استان، توضیح جامعی درخصوص امکانات و وضعیت موجود ارائه کردند.