🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: آمادگی لازم برای حمایت از طرح و ایده های دارای توجیه اقتصادی و با قابلیت عملیاتی شدن در حوزه گردشگری را داریم.
🔹به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ معتمدیان با بیان این مطلب در جلسه هم اندیشی با فعالان بخش گردشگری استان خاطرنشان کرد:به دلیل بسترهای مناسبی که در استان داریم، گردشگری، یکی از پیشران های توسعه ای به شمار می رود.
🔹وی از خراسان جنوبی به عنوان استانی با ظرفیت های گردشگری فراوان یاد کرد و گفت: وجود بیش از ۶۰ جاذبه طبیعی، هزار و ۸۰۰ اثر ملی در حوزه میراث فرهنگی و چهار اثر جهانی به ثبت رسیده، از مهم‌ترین ظرفیت های استان برای جذب گردشگر می باشد.
🔹به گفته وی؛ فرهنگی بودن استان و نیروی انسانی مستعد هم از پتانسیل های منحصر به فردی است که می تواند به جذب گردشگر کمک کند.
🔹استاندار با تأکید بر این که مهمترین اولویت ما معرفی این جاذبه هاست، خاطرنشان کرد: از رویکردهای ما در دو سال گذشته، معرفی هر چه بیشتر توانمندی ها و پتانسیل هاست.
🔹معتمدیان متذکر شد: رسانه ها و مطبوعات استان نیز در این زمینه، همراهی خوبی داشته اند.
🔹وی تأکید کرد: در بحث استفاده از ظرفیت های گردشگری باید سیاست های کلان نظام، فرمایشات رهبر معظم انقلاب، سیاست های چشم انداز کشور و حوزه گردشگری مدنظر باشد.
🔹استاندار با اشاره به موقعیت و شرایط خاص استان، گردشگری را مسیری برای درآمدزایی و اشتغال مردم عنوان کرد و اظهار داشت: ما باید با برنامه ریزی درست و استفاده از همه فرصت ها، موانع و مشکلات موجود در این راه حذف کنیم.
🔹معتمدیان گفت: نماینده های استان در مجلس شورای اسلامی نیز باید کمک کنند تا تعاملات منطقه ای را گسترش دهیم.

🔹وی به راهکارهای تبیین شده برای استفاده هر چه بهتر از ظرفیت های گردشگری پرداخت و گفت : اصلی ترین کار، تدوین سند جامع گردشگری می باشد که در شورای پژوهشی استان به تصویب رسیده است.
🔹به گفته وی؛ در این سند، نقشه راه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت حوزه گردشگری تعیین شده و تکلیف همه دستگاه ها نیز در این زمینه روشن می شود.
🔹شایان ذکر است: این جلسه که با حضور حجه الاسلام نصیرایی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان و نماینده قوه مقننه در شورای عالی گردشگری کشور، مجیدی دبیرکل مجامع آسیایی و رئیس بخش گردشگری اتاق بازرگانی استان، عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، یوسفی مدیرکل حوزه استاندار، اکبری راد مدیرکل جذب و سرمایه گذاری استانداری، رمضانی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همراه بود، به طرح موانع، چالش ها و فرصت های گردشگری استان و ارائه راهکارهایی برای استفاده هر چه بهتر از این ظرفیت گذشت.