خش سرداران امروز به صورت رسمی افتتاح و «مهدی نیازی» به سمت بخشدار منتصب گردید.
🔺«مجید بیکی» فرماندار نهبندان امروز (۲۶ آذر) در آیین معارفه اولین بخشدار سرداران که با حضور دکتر خوش خبر، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار کرد: با افتتاح بخش سرداران شاهد توسعه منطقه با همت و تلاش مسئولان استانی و شهرستانی خواهیم بود.
🔹وی افزود: زیرساخت های زیربنایی و روبنایی بخش سرداران در حال انجام است، انتظار است دغدغه های مختلف مردم با تلاش همه مسئولین با تأکیدات رهبری در سال ۱۳۷۸ و توصیه ای ایشان که برای توسعه نهبندان داشته اند؛ رفع شود؛ لذا مسئولان باید برای ارتقای بیش از پیش این شهرستان کوشا باشند.
🔹فرماندار نهبندان با بیان اینکه در بخش های مختلف شهرستان شاهد اقدامات توسعه ای زیربنایی هستیم، بیان کرد: در حوزه سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای تولیدی امروز بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان در حال انجام است.
🔹وی نهبندان را یکی از قطب های معدنی استان خراسان جنوبی معرفی و تصریح کرد: در حوزه گاز رسانی بخش عمده ای از گاز رسانی انجام شده است، همچنین امیدواریم سال آینده عملیات گازرسانی روستاهای بالای ۲۰ خانوار نهبندان به اتمام برسد.
🔹بیکی عنوان کرد: یکی از خدماتی که می توان برای آن واژه اقدام جهادی را به کار برد، حوزه گاز رسانی به روستاهای استان و شهرستان است که جای تقدیر و تشکر دارد.
🔹وی با اشاره به حوزه راه های شهرستان نهبندان بیان کرد: تا خردادماه سال ۱۳۹۸، این شهرستان ۱۲ کیلومتر باند دوم داشت، اما امروز مسیر ارتباطی نهبندان- سربیشه به پیمانکار واگذار شده و به زودی در دهه فجر قطعاتی از آن افتتاح خواهد شد.

🔹فرماندار نهبندان احداث ۱۰ هزار واحد مسکن محرومین را اقدام جهادی دیگر دولت در استان دانست و گفت: سال گذشته عملیات احداث ۱۰ هزار واحد مسکن محرومین در استان به همت استاندار وقت آغاز شد و امروز شاهدیم در تک تک روستاها، واحدهایی برای مردم ساخته شده که با تسهیلات بلاعوض و قرض الحسنه در حال انجام است.

🔹بیکی تصریح کرد: مهمترین هدف انقلاب خدمات دهی به مناطق مستضعف و کمتر برخوردار است، امروز توجه نظام به این مناطق بیش تر شده است.
🔹وی افزود: سابقه بخش سرداران به دهه هشتاد بر می گردد؛ امروز بعد از ۱۲ سال با همکاری و هماهنگی در مجموعه استان، شهرستان و وزارت کشور ارتقاء بخش تحقق پیدا کرد و مردم به آرزوی دیرینه خود رسیدند اما این بخش نیازمند همراهی و توجه بیشتر مسئولان هم هست.
🔹بیکی تصریح کرد: بدون شک خدمات دهی در بخش سرداران بیشتر خواهد شد، اما ما انتظار داریم مسئولان استانی و شهرستانی در محل بخش حضور و مشکلات مردم را از نزدیک احصاء و در راستای اهداف تعریف شده گام بردارند