معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی :
🔹اهتمام شورای آموزش و پرورش، توسعه فرایند تعلیم و تربیت در استان
🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: تلاش شورای آموزش و پرورش، رفع موانع سد راه توسعه فرایند تعلیم و تربیت استان در کوتاه ترین زمان ممکن است.
خوش خبر با بیان این مطلب در دومین نشست شورای آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: معلمان، سرمایه های ارزشمند جامعه هستند که ایمان، اخلاص،صداقت، پشتکار و همت والایشان زبانزد خاص و عام است.
🔹وی با تأکید بر نقش سند تحول آموزش و پرورش در کیفی سازی نظام تعلیم و تربیت تصریح نمود: اجرای دقیق سند تحول نیازمند نظارت، رصد و پایش مستمر همه فعالیت ها و برنامه های آموزشی و پرورشی است.
🔹معاون استاندار با اشاره به تعطیلی ۴ ماهه کلاس های درس ناشی از شرایط کرونایی، اظهار داشت: این موضوع برنامه ها و فعالیت ها ی آموزش و پرورش را تحت تأثیر قرار داده است .
🔹خوش خبر متذکر شد: کسب آمادگی هم استانی ها برای زندگی کردن در کنار کرونا نیازمند فرهنگ سازی و اطلاع رسانی دقیق و هنرمندانه است.
🔹وی به تأثیر کرونا بر کلیه برنامه ها، فعالیت ها و خدمات اشاره کرد و گفت: در راستای جلب همکاری خانواده ها با آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید باید از هم اکنون با برنامه های متنوع و تولید محتوا اقدام شود.
🔹به گفته وی؛ در بحث بازگشایی مدارس، اعتماد سازی و اقناع دانش آموزان با اطلاع رسانی به موقع، ملموس شدن و تشریح فعالیت ها در دو بعد سخت افزاری و نرم افزاری ضروری است.
🔹معاون استاندار، تجهیز مدارس به مواد ضد عفونی کننده و گند زدا و برگزاری مانور بازگشایی مدارس را برای اعتماد سازی ضروری خواند.
🔹خوش خبر بر بسیج تمامی امکانات و مشارکت دستگاه های ذیربط برای رفع نقایص فضای مجازی به منظور بهره برداری هر چه بهتر دانش آموزان تأکید نمود.
🔹وی از طرح” آجر به آجر” به عنوان طرحی خیر پرور نام برد و گفت: لازم است این طرح در استان به صورت پایلوت در یکی از حوزه ها اجرایی گردد، سپس با احصاء نتایج حاصله، موارد به کل استان تعمیم داده شود.

به گفته وی؛ آموزش و پرورش، موتور محرکه توسعه استان است.
🔹شایان ذکر است؛ در این جلسه که به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، از برنامه سال ۹۹ آموزش وپرورش منطبق با سند تحول بنیادین رونمایی شد. اجرای ۱۹۱ برنامه با ۸۳۱ فعالیت منطبق با اهداف و ساحت های سند تحول بنیادین، از موارد مدنظر برای سال ۹۹ می باشد.