🔹جلسه بررسی شیوه نامه احداث ۷۵۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی خانگی، به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.
سید کمال الدین میرجعفریان اظهار داشت: احداث ۷۵۰۰ نیروگاه خورشیدی خانگی، طرح بزرگی است که به الگویی برای کشور تبدیل شده و علاوه بر ابعاد اقتصادی، در معرفی استان خراسان جنوبی موثر خواهد بود.
🔹وی با بیان ضرورت همکاری بانک‌های عامل در تسریع روند پرداخت تسهیلات یادآور شد: همه مدیران باید با همان روحیه ای که در طرح بزرگ احداث مسکن در سال گذشته به میدان آمدند، پای کار باشند، زیرا این طرح در سطح کلان استان سیاست گذاری شده و در سخنان رئیس جمهوری نیز هدف گذاری شده است.
🔹وی تاکید کرد: نباید مردم را در اخذ تسهیلات با بروکراسی پیچیده اداری مواجه کنیم و توجه داشته باشیم که در مجموع، گردش اقتصادی این طرح بزرگ به نفع بانک‌های عامل خواهد بود.
🔹میرجعفریان گفت: رقم‌ تسهیلات نجومی نیست و چه ضمانتی بالاتر از این که برق تولید شده به صورت تضمینی خریداری و اقساط وام از آن محل پرداخت می شود.
معاون استاندار در پایان تاکید کرد: اجرای این طرح نیازمند همت جهادی است و مدیران نباید به نامه نگاری اکتفا کرده و پی گیری ها را در سطح کشوری با جدیت دنبال کنند تا هرچه زودتر شاهد اجرایی شدن پروژه باشیم.
🔹شایان ذکر است: در این جلسه، شیوه نامه اجرای طرح، نحوه پرداخت تسهیلات، کیفیت پنل های خورشیدی، اهلیت شرکت های مجری و… به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت