🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی از برگزاری یادواره “شهدای غریب در اسارت” در بیرجند خبر داد.
سید محمدرضا طالبی در جلسه برنامه‌ ریزی یادواره”شهدای غریب در اسارت” استان، اظهار داشت: همواره در جلسات فرهنگ ایثار و شهادت و یادواره های شهدا تأکید داریم که با توجه به تمام خباثت های دشمن و تحریم های ظالمانه و برنامه ریزی شده از سوی معاندین، پیشرفت های ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار چشمگیر است.
🔹به گفته وی؛ امروزه ایران اسلامی به قدرت برتر جهان تبدیل شده و این مهم برای دشمن هم به اثبات رسیده است.
🔹وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از بالاترین ضریب امنیتی برخوردار است، تأکید کرد: مردم در این نظام احساس امنیت دارند و ما همه آن را مدیون خون شهدا هستیم و نباید آن را فراموش کنیم.
🔹معاون استاندار تصریح کرد: همه پیشرفت ها و اقتدار امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه ملی و بین المللی به واسطه خون شهدا حاصل شده است.
🔹به گفته وی؛ امام حسین(ع) اسلام را با خون خود آبیاری کرده و شهدای ما ادامه دهنده راه سرور و سالار شهیدان هستند.
🔹طالبی متذکر شد : هرچه برای گرامیداشت شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها کار کنیم، کم است و در قبال کاری که آنها برای ما کردند، بسیار ناچیز می باشد.
🔹وی با تأکید بر اینکه وصایای شهدا باید چراغ راه ما باشد، اظهار داشت: موقع نوشتن وصیت نامه، بسیاری از مطالب به شهیدان الهام می شده به همین جهت تأثیر آن بر مخاطب، اینقدر زیاد است.
🔹معاون استاندار در ادامه از از مسئولان برای شناسایی شهید غریب در اسارت استان قدردانی کرد و گفت: یادواره شهید غریب در اسارت استان “مهدی تقی نیا” همزمان با سوم خراد سالروز آزادسازی خرمشهر در بیرجند برگزار می شود.
🔹شایان ذکر است؛ شهید غریب در اسارت “مهدی تقی نیا” شهید روحانی استان خراسان جنوبی است.
🔹این شهید متولد روستای شیرخند از توابع شهرستان زیرکوه استان خراسان جنوبی می‌باشد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور