🔹استاندار خراسان جنوبی از نظر موافق رئیس دفتر رئیس جمهور با پیشنهادات استان خبر داد.
ملانوری با اعلام این خبر گفت: به جهت پیگیری پاره ای از مسایل استان، مکاتباتی با دکتر واعظی صورت گرفته بود که امروز طی ملاقاتی این موارد، بحث و بررسی شد.
🔹وی ادامه داد: در بین نامه های ارسال شده و مطالبات استان، موضوعات متعددی در حوزه های بهداشت و درمان، تقسیمات کشوری، ارتقاء برخی مناطق، کمک به طرح توسعه شرکت کویر تایر و… درخواست شده بود.
🔹استاندار تصریح نمود: در این دیدار، ضمن تشریح موقعیت مرکز استان، بیرجند و با تأکید بر گستردگی تنها بخش این شهرستان با ۳۰۳ روستا و آبادی دارای سکنه، تفکیک بخش مرکزی مطرح شد.
🔹ملانوری گفت: درخواست تفکیک تنها بخش شهرستان بیرجند با هدف بهبود کیفیت، تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به مردم و کاهش وسعت بخش مرکزی مطرح و پیگیری شد.
🔹وی تأکید کرد: تفکیک بخش مرکزی بیرجند از مطالبات دیرینه مردم این منطقه است که امیدواریم طرح آن در جلسه هیئت دولت، نتایج خوبی به همراه داشته باشد.
🔹استاندار ادامه داد: همراهی دولت درخصوص تأمین دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان های بشرویه، سربیشه، سرایان و درمیان نیز از دیگر درخواست ها بود.
🔹ملانوری افزود: در زمینه تأمین آمبولانس، نوسازی خودروهای اورژانس و تخصیص اعتباراتی برای پرداخت مطالبات بخش خصوصی از دانشگاه علوم پزشکی نیز درخواست هایی ارائه شد.
🔹وی گفت: یکی دیگر از موارد مطرح شده، موضوع طرح توسعه کویر تایر و تخصیص و تأمین منابع ارزی و ریالی لازم جهت خرید ماشین آلات مورد نیاز در این طرح بود.

🔹به گفته وی؛ عنایت ویژه به شهرستان خوسف با توجه به ارتقاء بخش ماژان نیز از دیگر موارد بود.
🔹شایان ذکر است :این ملاقات در دفتر دکتر واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری صورت گرفت.