#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

🔹استاندار خراسان جنوبی بر زمینه سازی برای ایجاد فرصت های اشتغال جدید و حفظ شرایط موجود تأکید کرد.
قناعت با تأکید بر این مطلب در جلسه دیدار مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی زرمس کانسار کیمیا که در دفتر تهران برگزار شد، خاطر نشان کرد: ما باید ضمن زمینه سازی برای رقم خوردن فرصت های شغلی جدید، بر حفظ اشتغال ایجاد توسط هلدینگ های بزرگ سرمایه گذاری در استان همت ورزیم.
🔹وی معادن را مهمترین فرصت اشتغالزایی در استان عنوان کرد و تصریح نمود: با تعامل و هم افزایی دستگاه ها باید از این فرصت بی نظیر به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.
🔹استاندار ادامه داد: در این راستا جلب و جذب سرمایه گذاران بزرگ و هلدینگ های اقتصادی باید به طور ویژه در استان دنبال شود.
🔹قناعت گفت: ورود هلدینگ های اقتصادی بزرگ به موضوع بهره برداری از ذخایر معادن و سرمایه‌گذاری در این زمینه، اشتغال و تولید را در استان رونق می بخشد.
🔹وی با تأکید بر این که همه مدیران دستگاه‌های متولی در حوزه های اقتصادی و سرمایه گذاری بایستی برای تسریع در روند کار سرمایه گذاران وقت بگذارند، متذکر شد: هیچ کس اجازه ندارد بی جهت در کار سرمایه گذاران وقفه ایجاد نماید.
🔹استاندار با اشاره به وضعیت فعالیت شرکت معدنی و صنعتی زرمس کانسار کیمیا در بشرویه، بر تسریع در روند تأمین برق مجموعه تولید، خردایش و فرآوری معدن سرب و روی این شهرستان تأکید نمود.

🔹قناعت به معادن غنی سرب و رویی اشاره کرد که در شهرستان های طبس و بشرویه وجود دارند و در ادامه بخشی از استان همجوار را نیز دربرمی گیرند، ایجاد پست برق برای ناحیه صنعتی سرب و روی را ضروری خواند و از ورود سرمایه گذار بخش خصوصی برای تحقق این مهم خبر داد.
🔹به گفته وی؛ ضمن تسریع در روند اجرای شبکه انتقال برق این مجموعه، زمین مورد نیاز برای ایجاد ناحیه صنعتی سرب و روی توسط شرکت شهرک های صنعتی، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و آبخیزداری تأمین گردد.
🔹وی اظهار امیدواری کرد؛ تا پایان سال عملیات اجرایی فرآوری معادن سرب و روی در شهرستان بشرویه آغاز شود .
🔹شایان ذکر است؛ مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری نیز در این نشست حضور داشت.