🔹رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور تأکید کرد: خراسان جنوبی باید با کمک مدیران استان و خیرین به پایتخت آموزش های مهارتی کشور تبدیل شود.
غلامحسین حسینی نیا با بیان این مطلب در شورای مهارت خراسان جنوبی که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همراه بود، خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی به دلیل ویژگی های خاصی که دارد در مباحث مهارتی باید به پایتخت مهارتی کشور تبدیل شود.
🔹وی با بیان این که خراسان جنوبی به لحاظ مهارت های حرفه ای و دانش بنیان از ظرفیت های خوبی برخوردار است، افزود: به کمک مدیران استان و خیرین هزینه های مربوط به برگزاری دوره های آموزشی باید تأمین شود و در این راستا اگر خیری برای تجهیز دو مرکز فنی و حرفه ای زیرکوه و طبس ورود کند علاوه بر پرداخت تسهیلات ، مدتی هم بهره برداری از این مراکز را به خیرین می دهیم.
🔹معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این که در حد توان خود به تجهیز مراکز فنی و حرفه ای شهرستان های خراسان جنوبی کمک خواهیم کرد، بیان داشت: تلاش می کنیم که دغدغه های نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی را برطرف کنیم.
🔹حسینی نیا با تأکید براین که زیبنده نیست جوان بیرجندی بدون مهارت باشد، تصریح کرد: ۵۰۷ رسته کاری را در کشور شناسایی کرده ایم که سرمایه اصلی در آنها مهارت فرد است که تنها با ۱۰ تا ۲۰میلیون تومان در آنها ایجاد شغل امکانپذیر می شود.
🔹به گفته وی؛ طرح مورد نظر در خصوص دغدغه مشاغل آینده و آینده مشاغل با کمک دانشگاهیان خراسان جنوبی باید در این استان اجرایی شود.
🔹وی با اشاره به اجرای نهضت مهارت آموزی در گام دوم انقلاب عنوان داشت: در مدت پنج سال و هرسال باید به چهارمیلیون نفر در کشور آموزش های مهارتی مورد نیاز داده شود.
🔹وی با تأکید بر این نکته که حرفه آموزی سرحلقه زنجیره سعادت جوانان است، ادامه داد: در طرح مهارت آموزی در محیط واقعی، آموزش را از فرزندان و نزدیکان اصناف آغاز کرده ایم که در این قالب شرکت کنندگان ۴۰ درصد آموزش ها را به شکل تئوری در مراکز فنی و حرفه ای و ۶۰ درصد آموزش های دیگر را در واحدهای صنفی فرا می گیرند.
🔹رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور افزود: با ایجاد انگیزه در جوانان از این طریق می توانیم زمینه لازم را برای فراگیری آموزش های مهارتی در کشور فراهم کنیم.
🔹حسینی نیا تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح آموزش های مربوط به چگونگی تأمین مواد اولیه، بازاریابی و… به افراد مورد نظر داده می شود و ۸۰ درصد از افرادی که در محیط های واقعی آموزش دیده اند ، جذب بازار کار شده اند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور