#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

?استاندار خراسان جنوبی از تدوین سند جامع محرومیت زدایی استان، در آینده نزدیک خبر داد.
دکتر قناعت با اعلام این خبر از دیدار خود با سردار آبرومند دبیر قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) گفت و خاطرنشان کرد: بنا به تصمیمات اخذ شده در این جلسه، مقرر شد با تدوین این سند و با استفاده از ظرفیت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) طی مدت ۵ سال به محرومیت زدایی از مناطق کمتر توسعه یافته استان بپردازیم.
?وی تصریح نمود: این نقشه راه کلان در رفع مشکلات از مناطق روستایی و مرزی استان، بسیار مؤثر خواهد بود.
?استاندار با اشاره به این که در این دیدار درخصوص مسایل و مشکلات متعددی در حوزه روستایی استان بحث و تبادل نظر شد، اظهار داشت: با عنایت به این که بخش زیادی از روستاهای استان به وسیله تانکر آبرسانی می شوند، همراهی قرارگاه برای اجرای مجتمع های آبرسانی روستایی و رفع این نیاز اساسی از مطالبات مطرح شده بود.
?قناعت ادامه داد: فرسودگی شدید در شبکه آب روستایی استان که باعث هدررفت ۴۰ درصدی آب می شود هم از دیگر مباحثی بود که عنوان شد.
?وی افزود: در این جلسه درخصوص وضعیت نامطلوب راه های روستایی و ضرورت اجرای طرح های آبخیزداری با توجه به کمبود آب ناشی از خشکسالی های چندین ساله نیز بحث شد.

?استاندار با اشاره به موضوع حاشیه نشینی و مشکلات مناطق حاشیه شهر بیرجند، خاطرنشان کرد: ورود قرارگاه به این موضوع و رفع نیازهای محلات حاشیه شهر در راستای کاهش آسیب های اجتماعی از دیگر درخواست های مطرح شده در این دیدار بود.
?قناعت تصریح نمود: ضرورت ایجاد صنایع فرآوری محصولات کشاورزی با توجه به ظرفیت های استان در زمینه تولید زرشک، زعفران و عناب و با سرمایه گذاری قرارگاه، از پیشنهادهای ما بود که مورد موافقت واقع شد.
?وی متذکر شد: برای تحقق این موضوع، مقرر شد ۵ طرح اصلی با قید ضرورت اجرا، ظرفیت های موجود، جامعه هدف، نتایج و پیامدهای اجرای طرح ها و… توسط استان نوشته و ارائه شود تا جهت پیگیری و اجرا در دستور کار قرار گیرد.
?به گفته وی؛ بنا به تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه، مقرر شد کلیه نیازهای استان در حوزه روستایی احصا شده تا در نشست هفته آینده با دبیر قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) تصمیم گیری و عملیاتی شود.
?شایان ذکر است؛ این جلسه با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور، فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)،معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مسئول بسیج سازندگی استان همراه بود.