?وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیمارستان میلاد بیرجند که به صورت هیئت امنایی اداره می‌شود تبدیل به بیمارستان ملکی خواهد شد تا مشکل مردم برطرف شود.
سید صولت مرتضوی با بیان این مطلب در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خراسان جنوبی که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، افزود: این بیمارستان حدود ۵۰ درصد جامعه کارگری استان را پوشش می‌دهد.
?وی بیان کرد: تعهد اشتغال این استان در سال جاری ۱۱ هزار و ۳۰ نفر بوده که تاکنون ۱۰ هزار و ۷۷۹ فرصت شغلی ثبت و راستی آزمایی شده است.
?وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون از محل تبصره‌های ۱۸ و ۱۶ بالغ بر هزار میلیارد تومان تسهیلات به استان تزریق شده است.
?مرتضوی با بیان اینکه صندوق‌های تأمین اجتماعی و سایر صندوق‌ ها تصمیمات بسیار خوبی گرفتند، افزود: تقریباً برنامه‌ ریزی شده این صندوق‌ها بالغ بر ۱۰ هزار شغل در سطح استان ایجاد کنند و تسهیلات بسیاری خوبی بانک رفاه کارگران در سطح استان پرداخت کرده است.
?وی ادامه داد: در حال حاضر طرح‌های اشتغال که در دست بررسی است بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دارد که انجام خواهد شد.
?وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ۱۹ مرکز آموزشی را راه‌اندازی کرده و ۱۲۰ کارگاه با ۶۰۰ حرفه آغاز کرده است.
?وی با بیان اینکه در شهرستان زیرکوه مشکلی وجود دارد که قول دادیم برطرف شود، اضافه کرد: علاوه بر آن چند مجموعه نیمه تمام ورزشی که سال‌های قبل در فردوس، نهبندان، بیرجند، قاینات آغاز شده بود در استان تأمین اعتبار شد تا تکمیل شوند.
?مرتضوی بیان کرد: اقدامات بسیار فراوانی در سطح استان انجام شده و خدمات در حال ادامه است.
?وی با بیان اینکه مردم خراسان جنوبی پیام بسیار زیبایی را به جهان مخابره کردند، تأکید کرد: چون شهروند این استان هستم به نمایندگی از اهالی خراسان جنوبی از حضور رئیس جمهور کمال قدردانی را دارم.

نوشته و خبرنگار : دکتر  ا . زارعی دبیر سرویس پزشکی و سلامت و ا حسن پور