🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: برنامه جامع مدیریت بازآفرینی شهری و نقشه راه در استان تهیه و آماده شود تا مصوب شده و برنامه ها بر اساس آن پیش برود.
دکتر قناعت با تأکید بر این مطلب در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، افزود: یکی از مسایل مورد ارزیابی در اقدامات فرمانداران و شهرداران، همین بخش است چون دولت به موضوع بازآفرینی شهری و جامعه هدف توجه ویژه ای دارد.
🔹وی اظهار داشت: با توجه به اعتبارات و مشوق‌هایی که دولت در نظر گرفته، امیدواریم رتبه‌های خوبی در سطح کشور از نظر اجرای طرح و پروژه کسب کنیم.
🔹استاندار خاطر نشان کرد: در سفر اول و متمم مصوبات سفر رئیس جمهور، اعتبارات خوبی برای حوزه بازآفرینی شهری دیده شده که نوید بخش حرکت ویژه و مؤثری در این بخش است.
🔹وی افزود: امید است با اعتبارات بیشتر مرکز و همت و تلاش و پشتکار استان از فرصت های پیش رو نیز بهره ببریم.
🔹قناعت با بیان اینکه استان خراسان جنوبی کم برخوردار است، تأکید کرد: از وزارت راه و شهرسازی انتظار توجه ویژه‌تری در بخش بازآفرینی شهری استان داریم گرچه مساعدت‌های انجام گرفته تاکنون قابل تقدیر است.
🔹به گفته وی؛ انتظار می‌رود امسال تخصیص اعتبارات بازآفرینی شهری به ۱۰۰ میلیارد تومان برسد و سال آینده نیز در پیش بینی بودجه، حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان برای استان در نظر گرفته شود.

🔹استاندار با اشاره به معابر خاکی فراوان استان، تصریح کرد: تخصیص قیر رایگان با توجه به ضرورت خدمات مورد انتظار است و امیدواریم که تا پایان سال جاری میزان قیر رایگان به ۳۰ میلیارد تومان افزایش یابد.
🔹وی یادآور شد: بافت‌های فرسوده در خراسان جنوبی از قدمت بسیار بالایی برخوردار است به همین دلیل اکثر منازل، سازه ‌های غیر مقاوم دارند و از طرفی مردم استان هم توان مالی زیادی ندارند، لذا درخواست داریم نرخ سود تسهیلات بانکی ساخت واحدهای مسکونی در این محلات از ۹ به چهار درصد کاهش یابد.
🔹قناعت با اشاره به اهمیت و ضرورت توجه ویژه به محلات هدف بازآفرینی شهری گفت: اگر به این موضوع نپردازیم و اقدامات مناسبی نداشته باشیم، تهدیدهای اجتماعی، سیاسی و مالی فراوانی متوجه ما خواهد بود.
🔹استاندار با بیان اینکه دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور توجه ویژه و خاص به این موضوع دارند، افزود: همین توجه سبب شده اعتبارات خاص ، مجوزها و مشوق‌های خوبی نیز برای این حوزه در نظر گرفته شود.
🔹وی عنوان کرد: این مشوق‌ها و اعتبارات فرصتی است برای استان که باید به صورت بهینه استفاده شود لذا انتظار می‌رود ستاد بازآفرینی شهری به شکل منظم و مستمر حداقل ماهی یک بار برگزار گردد.
🔹قناعت با بیان اینکه خراسان جنوبی در برگزاری برخی جلسات تکلیفی، رتبه‌های خوبی در سطح کشور دارد گفت: در برگزاری ستادها و جلسات حوزه‌های سرمایه گذاری ، نهضت ملی مسکن و موضوعات مختلف دیگر رتبه‌های خوبی در رقابت با دیگر استان‌ها داریم .

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور