🔹معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از اختصاص سه هزار و ۳۶۲ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت های ناشی از زلزله های بشرویه و طبس خبر داد.
عباس زاده با اعلام این خبر، خاطرنشان کرد: با پیگیری استاندار و بر اساس درخواست ستاد مدیریت بحران استان، هیئت دولت، پرداخت اعتبار لازم برای جبران خسارت های ناشی از زلزله های ۲۲ آذر ماه و سوم دی ماه امسال شهرستان های بشرویه و طبس را تصویب و ابلاغ نمود.
🔹وی تصریح کرد: بر اساس این تصویب نامه، دولت هزار و ۵۰ میلیارد ریال برای جبران خسارت های وارده به اماکن مسکونی شهری و روستایی و نیز تأسیسات زیربنایی دولتی و عمومی و زیرساخت‌های بخش کشاورزی اختصاص داد.
🔹معاون استاندار از اختصاص ۸۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض جهت احداث هر واحد مسکونی شهری و روستایی نیز گفت.
🔹عباس زاده ادامه داد: کمک بلاعوض تعیین شده جهت انجام تعمیرات واحد های مسکونی و تجاری شهری و روستایی خسارت دیده از زلزله به ازای هر واحد ۲۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
🔹وی تأکید کرد: برای تأمین لوازم معیشتی شامل لوازم خانگی و سرمایه ای، به ازای هر واحد مسکونی شهری و روستایی خسارت دیده مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال پرداخت خواهد شد.
🔹به گفته وی؛ برای بازسازی تأسیسات دولتی و عمومی و نیز زیر ساخت‌های بخش کشاورزی خسارت دیده در زلزله ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.
🔹معاون استاندار همچنین از تعیین مبلغ ۲ هزار و ۳۱۲ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای واحدهای مسکونی گفت و اظهار داشت: تسهیلات تعیین شده برای احداث هر واحد در مناطق شهری تا سقف ۳ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال با سود و کارمزد ۶ درصد تعیین شده است.
🔹عباس زاده تصریح کرد: سقف تسهیلات تعیین شده برای هر واحد مسکونی در مناطق روستایی سه هزار میلیون ریال با سود و کارمزد ۵ درصد می باشد.
🔹وی با بیان اینکه تسهیلات تعیین شده برای تعمیرات واحدهای شهری و روستایی به ازای هر واحد تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال است، متذکر شد: سقف تسهیلات تعیین شده برای تأمین لوازم معیشتی (لوازم خانگی و سرمایه ای) به ازای هر واحد ۳۰۰ میلیون ریال می باشد.
🔹به گفته وی؛ جهت بازسازی واحدهای دامی خسارت‌ دیده نیز به ازای هر واحد تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت خواهد شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور