#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

🔹رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از اعزام ۸۶ مصدوم حادثه قطار مشهد_ یزد توسط ۱۸ تیم و یگان های امدادی به بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس خبر داد.
حسینی با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: امروز صبح و از اولین لحظات بروز حادثه برای قطار مشهد- یزد، ۱۸ تیم و یگان های امدادی در محل وقوع این سانحه حضور یافته و بعد از ارزیابی وضعیت مصدومان، ۸۶ مجروح را به بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس اعزام کردند.
🔹وی با بیان این که تاکنون فوت ۱۷مسافر قطعی شده ، تصریح نمود: آماده باش و وضعیت اضطراری دربیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس اعلام شده و تیم های جراحی و ارتوپدی نیز از بیرجند به طبس اعزام شده اند.
🔹به گفته وی؛ خدمات مورد نظر با پنج دستگاه بالگرد و سه دستگاه اتوبوس آمبولانس به مصدومان این حادثه ارائه شد و بدون هیچ محدودیتی همه مصدومین این حادثه در بیمارستان طبس پذیرش شدند.
🔹رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: با حوزه های پزشکی قانونی، انتقال خون، بهزیستی و دیگر دستگاه های اجرایی مربوطه برای ارائه خدمات مطلوب به مصدومین این حادثه هماهنگی لازم صورت گرفته است.
🔹حسینی متذکر شد: با توجه به این که تعدادی از مسافران این قطار، در ایستگاه های طول مسیر پیاده شده اند، مسافران قطار در لحظه وقوع این حادثه حدود ۴۰۰ نفر بوده اند.

وی با اشاره به حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در محل حادثه برای انجام پیگیری های مورد نظر از هم استانی ها خواست در شرایط عادی با اهدای خون خود امکان استفاده از آن را در زمان اضطراری مانند این حادثه فراهم کنند.