🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: نتیجه ورود نخبگان و افراد مطلع، برگزاری انتخاباتی رقابتی و باشکوه است.
ملانوری با بیان این مطلب در حاشیه بازدید از شعبه ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره های عشایری در بخشداری مرکزی بیرجند، خاطر‌نشان کرد: همکاران ما در بخشداری های سراسر استان، در این روز تعطیل وقت گذاشته اند و با دقت و حساسیت در حال ثبت نام مراجعین می باشند.
🔹وی ادامه داد: این بازدید به منظور عرض خداقوت به این عزیزان، سرکشی از حوزه، بررسی روند ثبت نام داوطلبان و اطلاع از مشکلات احتمالی صورت گرفته است.
🔹استاندار با اشاره به وضعیت ثبت نام داوطلبان گفت: آمارها نشان می دهد، میزان استقبال داوطلبان نسبت به دوره قبل بهتر است،اما برای رسیدن به حدنصاب ها، نیاز به ورود علاقمندان بیشتری داریم.
🔹ملانوری تأکید کرد: هر چه میزان حضور و ورود افراد به این عرصه پررنگ تر باشد، انتخاباتی که در ۲۸ خرداد برگزار می شود رقابتی تر و باشکوه تر خواهد بود.
🔹وی با اشاره به جایگاه انتخابات در حکومت مردم سالاری دینی از تأکیدات امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در این خصوص گفت.
🔹به گفته وی؛ انتخابات از شعارهای اولیه و اصلی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است.
🔹استاندار متذکر شد: انتخابات از همان سال ۵۸ و برگزاری رفراندوم رأی آری به نظام تا الان، همواره منشأ، اساس و محور حضور مردم در تعیین سرنوشت خود بوده است.
🔹ملانوری ادامه داد: در انتخابات است که مردم تعیین می کنند چه کسی، چه تفکری یا چه جریانی، موضوعات پیشرفت کشور را مشخص کند.
🔹وی با یادآوری اهمیت ورود افراد ذیصلاح و تأثیر گذار به عرصه رقابت، از نقش احزاب، گروه های سیاسی، نهادهای مدنی و اجتماعی، متنفذین و رسانه ها در تحقق این امر گفت.

🔹استاندار در ادامه موضوع مشارکت مردم در انتخابات را امری بسیار مهم و اساسی خواند و گفت: هر چه مردم بیشتر پای صندوق ها بیایند، محصول انتخابات با رأی بیشتری انتخاب می شود لذا پشتوانه قوی تری دارد.
🔹ملانوری افزود: مشارکت حداکثری باعث تقویت پایه های نظامی می شود که مردم به آن امید و اعتماد دارند و از ابتدای پیروزی انقلاب، برای خدمت به محرومین گام های بلندی برداشته است.
🔹وی با تأکید بر این که دشمن در قالب جنگ روانی، همواره به دنبال ایجاد بی انگیزگی در مردم است، متذکر شد: بی اعتمادی و انفعال، بزرگترین آسیبی است که می تواند حرکت های رو به جلوی انقلاب را دچار خدشه کند.
🔹استاندار تأکید کرد: در شرایط موجود و با وجود تلاش دشمنان، ورود به عرصه رقابت و کاندیداتوری توسط نخبگان و در زمان رأی گیری هم، مشارکت حداکثری مردم بسیار مهم است.
🔹ملانوری اظهار امیدواری کرد؛ در روز ۲۸ خرداد با ورود بهترین آدم ها، رقابت خوبی را شاهد باشیم و انتخابات با حضور باشکوه مردم برگزار شود.
🔹وی از همه علاقمندان و افرادی که از توانایی لازم برخوردارند، خواست از مهلت باقیمانده برای ثبت نام در سامانه جامع انتخابات و عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره های عشایری استفاده کنند.