🔹وزیر ورزش و جوانان از افزایش قابل توجه فضاهای ورزشی موجود خراسان‌جنوبی با افتتاح پروژه های جدید خبر داد.
سلطانی فر با اعلام این خبر در بخشی از سخنانش در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در شهرستان مرزی زیرکوه برگزار شد، گفت: فردا در مناطق مختلف خراسان جنوبی، تعداد قابل توجهی پروژه افتتاح می شود که فضای ورزشی موجود استان را ‌۱۲۰ هزار متر مربع افزایش می دهد.
🔹وی ادامه داد:امیدواریم افزایش ۷۰ هزار متر مربع فضای جدید را هم در آینده نزدیک محقق نماییم.
🔹به گفته وی؛ تلاش بر این است که پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالا را تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسانیم.
🔹وزیر ورزش و جوانان گفت: با اجرای سیاست توسعه زمین های چمن مصنوعی که چهار سال قبل ۳۱۱ مورد بود، این زیرساخت ورزشی اکنون به مرز ۲ هزار زمین در سراسر کشور رسیده است.
🔹سلطانی‌فر متذکر شد: در دولت تدبیر و امید، تلاش‌های زیادی برای توسعه زیرساخت‌ های ورزشی در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق دورافتاده، محروم و مرزی انجام شده است.
🔹وی گسترش فضاهای ورزشی، توسعه ورزش همگانی، توسعه و موفقیت در ورزش قهرمانی، تقویت ورزش بانوان و توسعه ورزش روستایی را از جمله این اقدامات عنوان کرد و گفت: با فعال کردن جام خوشه چین تلاش کردیم رقابت‌های ورزشی را به سطح روستاها ببریم.
🔹وزیر ورزش و جوانان تصریح نمود: در شروع به کار دولت، تعداد خانه‌های ورزش روستایی در کشور ۷۰۰ مورد بود که امروز ۷ برابر شده و به حدود ۵ هزار خانه ورزش روستایی رسیده است.
🔹سلطانی فر از رشد ۴۰ برابری در ایجاد و تشکیل سازمان‌های مردم‌ نهاد خبر داد و گفت: در ابتدای دولت هیچ خانه جوانی در کشور نداشتیم اما امروز ۱۴۰‌ خانه جوان در کشور در حال فعالیت می باشند.

🔹به گفته وی؛ امروزه ورزش، ارزان‌ترین ابزار برای سلامت مردم است که در هیچ عرصه‌ای چنین ابزار قدرتمندی نداریم که بتواند موجبات سلامت مردم را فراهم نماید.
🔹وی در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت های صورت گرفته در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت:طبق روال تعریف شده، ظرفیت‌ها و مشکلات در قالب گزارش‌هایی در جلسه دولت طرح می شود و در تعامل با مسئولان حوزه‌های مختلف و طی جلساتی با حضور مدیران استانی در تهران پیگیری می گردد.
🔹وزیر معین استان در اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: استان‌هایی که مثل خراسان جنوبی پرظرفیت است، در بخش‌هایی نیازمند سرمایه‌گذاری می باشد تا اشتغال ایجاد کند و این ظرفیت‌ها و منابع خیلی سریع مشکلات را حل نماید.
🔹سلطانی‌فر اظهار داشت: مواردی که به عنوان مشکلات استان مطرح شد را پیگیری خواهیم کرد.
🔹وی در ادامه به برخی اقدامات دولت در زمینه های مختلف اشاره کرد و افزود: دولت زمانی که مذاکرات ۳۹ ماهه سنگین را با نمایندگان ۱+۵ داشت به سرعت به گفتگو با سرمایه‌گذاران خارجی پرداخت و پای کسانی که مایل به سرمایه‌گذاری بودند به کشور باز شده تعاملات بانکی صورت گرفت و واردات نیازمندی‌ ها هم به خوبی انجام می‌شد.
🔹وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبانی اقتصاد مقاومتی را تبیین کردند و آنچه مد نظر ایشان بوده، استفاده از همه ظرفیت‌های اقتصادی کشور برای رشد و توسعه و اشتغالزایی و مقابله با تهدیدات داخلی و خارجی است.
🔹سلطانی فر ادامه داد: یکدفعه با توقفی مواجه شدیم که به واسطه به قدرت رسیدن انسانی ظالم و غیرمنطقی به نام ترامپ بود و با قلدری عنوان کرد برجام را قبول ندارم و در این توافقنامه ایران سر آمریکا را کلاه گذاشته و منافع آمریکا در برجام لحاظ نشده و از برجام خارج می‌شویم.
🔹وی گفت: تصور آنها این بود که ایران هم به سرعت از برجام خارج می‌شود اما با توجه به تدبیری که انجام شد، برجام را توافق بین ایران و جامعه بین‌المللی دانستیم و با خارج شدن یک عضو، ما خارج نشدیم و ۶ قطعنامه سنگین شورای امنیت را با امضای برجام لغو نمودیم.

🔹وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: این فرصت ایجاد شد که با طرف‌های خارجی ارتباطات گسترده ایجاد شود و نیازها را از مبادی رسمی تأمین کنیم، اراده ما بر این بوده و هست که توافق برجام را حفظ کنیم.
🔹سلطانی فر افزود: در این مدت سایر تعهدات هم انجام نشد و هر ۲ ماه بخشی از تعهدات را ما هم به حالت تعلیق درآوردیم و گفتیم وقتی زمینه حل مشکلات اقتصادی فراهم نمی‌شود ما هم در تعهدات تعلیق ایجاد می‌کنیم و در صورت برگشتن سایرین، ما نیز بازخواهیم گشت.
🔹وی متذکر شد: در انتخابات اخیر آمریکا، آن انسان قلدر با فضاحت صحنه سیاست را ترک کرد و تیم جدید کاخ سفید هم شفاهی

اعلام کرده که آمادگی برگشت به برجام را دارند.
🔹وزیر ورزش و جوانان گفت: هنوز اتفاق عملیاتی نیفتاده و در ۲ ماه گذشته که تیم جدید سیاسی در آمریکا به قدرت رسید، اعلام کردند که آماده برگشت هستند و رییس جمهوری اسلامی ایران هم تصریح کردند که ما ظرف یک روز می‌توانیم به تمامی تعهدات برگردیم.
🔹سلطانی‌فر اظهار داشت: شرایط خوبی را برای امسال پیش بینی می‌کنیم و این پیگیری‌ ها ان‌شاءالله در آینده نزدیک به نتیجه خواهد رسید و آنها مجبور به برگشت هستند، ما هم صادقانه با حفظ منافع ملی اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.
🔹وی با اشاره به اینکه تحریم‌ها با مقاومت دلیرانه مردم مواجه شد، افزود: با همه مشکلات معیشتی که وجود داشت این مقاومت قهرمانانه مردم جواب داده و در آینده نزدیک تحریم‌ها را پایان یافته می‌بینم و امیدواریم شرایط معیشتی خوبی را برای مردم رقم بزنیم.
🔹به گفته وی؛ در آستانه دوازدهم فروردین، روز تاریخی رفراندوم جمهوری اسلامی هستیم و امیدواریم با بهره‌گیری از این سه وجه جمهوریت، اسلامیت و ایران بتوانیم حافظان خوبی برای حاکمیت ملی و اسلامی باشیم