🔹در جلسه شورای سازمان همیاری شهرداری های استان مطرح شد: دارایی های سازمان همیاری شهرداری های خراسان جنوبی در سال ۱۴۰۲ افزایش فوق العاده ای داشته است.
جلسه شورای سازمان همیاری شهرداری های استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و رئیس هیأت مدیره سازمان و شهرداران استان برگزار شد.
🔹معاون عمرانی استانداری در این جلسه خاطرنشان کرد: تلاش ما در مجموعه استانداری و هیأت مدیره سازمان همیاری بر این است که با استفاده از منابع و ایجاد پروژه های سرمایه گذاری در سازمان همیاری شهرداری ها و با حمایت و تدبیری که ایجاد شده، علاوه بر کمک به شهرداری ها شاهد تحول و توسعه استان خصوصاً در حوزه زیر ساختی باشیم.
🔹رئیس هیئت مدیره سازمان با بیان اینکه در سال جاری چهار سیاست محوری در این مجموعه دنبال شده، تصریح کرد: تقویت ارتباطات و انسجام بخشی مضاعف از طریق سازمان دهی ساختار داخلی سازمان، توسعه فعالیت ها و ایجاد منابع درآمدی جدید، پیوند دادن فعالیت های سازمان با نیازهای شهرداری ها در امور زیر ساختی و نیز افزایش سطح حمایت ها از شهرداران، اولویت های سازمان همیاری در سال جاری می باشند.
🔹عباس زاده ادامه داد: با اتفاقات خوبی که در سال ۱۴۰۲ در دوره مدیریتی جدید رقم خورده و با حمایت ها و تدابیری که در سطح ملی و استانی اندیشیده شده امیدواریم بتوانیم در سال ۱۴۰۳ شرایط بهتری را برای شهرداری ها و البته شهرداری های کم برخوردار رقم بزنیم.
🔹مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان هم با تشریح عملکرد این سازمان در سال جاری گفت: سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان جنوبی تلاش کرد با استفاده از ظرفیت‌های فنی، اجرایی و اقتصادی، نقش خود را در توسعه اقتصادی و عمرانی استان ایفا کند.
🔹سید محمد اسماعیل فاطمی با اشاره به اقدامات سازمان همیاری شهرداری‌ها تصریح کرد: سرمایه گذاری های متنوع در حوزه خدماتی و تولیدی، اعطای تسهیلات صفر درصد به شهرداری های استان برای اولین بار، فروش تولیدات سازمان به صورت بلندمدت با کارمزد اقساط صفر درصد، ارائه خدمات مشاوره حقوقی و فنی و مالی به شهرداران، کاهش بدهی مالیاتی و…. از جمله اقدامات سازمان در سال جاری برای شهرداران بوده است.
🔹وی به برنامه‌ریزی این سازمان برای توسعه بخش‌های املاک، سرمایه‌گذاری و بازرگانی اشاره کرد و ادامه داد: در سال ۱۴۰۲ با افزایش دارایی های سازمان از جمله در حوزه املاک، تملک و خرید سرانه دارایی سازمان به میزان کل ۱۹ سال عمر سازمان از بدو تأسیس در خراسان جنوبی افزایش داشت و امیدواریم در سال پیش رو شاهد توسعه بیشتر استان و ورود به پروژه های سرمایه گذاری کلان با مشارکت شهرداری ها باشیم.
🔹شایان ذکر است؛ در این جلسه بودجه پیشنهادی سازمان در سال ۱۴۰۳ مورد تأیید اعضای شورا قرار گرفت و برنامه ها، موضوعات و مسائل کلان مالی، اداری، بازرگانی و … این مجموعه که تصمیم گیری در مورد آنها درصلاحیت شورای سازمان است، بررسی و تصویب شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور