#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: مسایل زیرساختی در خراسان جنوبی از اهمیت زیادی برخوردار است و برای تکمیل زیرساخت‌های مختلف نیازمند نگاه ویژه دولت هستیم.
دکتر قناعت با بیان این مطلب در جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست محترم جمهور و ستاد تنظیم بازار استان با حضور سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: شهریور ۱۴۰۰ شاهد سفر رئیس جمهور به استان بودیم که آثار و برکات بسیار زیادی به همراه داشت.
🔹وی با بیان اینکه در این سفر از تمامی ردیف‌های مشخص شده قانون بودجه اعتباراتی به استان اختصاص یافت، افزود: تاکنون یک پنجم کل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان تخصیص پیدا کرده و بصورت نقدی به دستگاه‌های اجرایی رسیده است.
🔹استاندار ادامه داد: در فضای کنونی کشور و با شرایط اقتصادی موجود، تزریق این حجم از اعتبارات کار بسیار بزرگ و ارزشمندی است که جای تقدیر از رئیس جمهور و هیئت وزیران دارد.
🔹قناعت تصریح نمود: تفاوت خراسان جنوبی با سایر استان‌های برخوردار این است که گفتمان استان‌های برخوردار بحث‌های توسعه‌ای است اما استان‌های کم برخورداری همچون خراسان جنوبی به دنبال مسایل زیرساختی هستند.
🔹وی با ابراز امیدواری از اینکه خراسان جنوبی در دور دوم سفر رئیس جمهور، ویژه دیده شود، تأکید کرد: مدیران استانی برای متمم مصوبات سفر اول جلسه ای اضطراری به صورت ویژه برگزار کنند تا اعتبارات مورد نیاز با برنامه ریزی صحیح احصا و اعلام شود.
🔹به گفته وی؛ موارد مربوط به راه آهن بیرجند- یونسی ، انتقال آب از دریای عمان و دیگر مسایل نیز مجدد در مرکز و با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور پیگیری خواهد شد.