#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

🔻استاندار خراسان جنوبی  :
🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: ۶۰ درصد موارد ابتلای به کرونا، نتیجه حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی بوده است.
معتمدیان با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی، ۶۰ درصد مبتلایان به کرونا در استان، افرادی بوده اند که در مراکز تجمعی، جشن ها، مراسم ختم و عروسی، شب نشینی ها و دورهمی ها شرکت داشته اند.
🔹وی با اشاره به افزایش آمار فوتی های ناشی از کرونا در استان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات، تا این لحظه ۶۸ نفر از هم استانی های ما در اثر ابتلای به کرونا جان خود را از دست داده اند.
🔹استاندار، متذکر شد: تا قبل از اغلب بیماران ما سرپایی بوده اند اما در حال حاضر بیماران بستری شده، افزایش قابل توجهی دارند که این موضوع بسیار نگران کننده است.
🔹معتمدیان ادامه داد: افزایش آمار بیماران بستری شده در بحث اشغال تخت های بخش کرونا و تخت های ویژه در آینده مشکل ساز می شود.
🔹وی یادآور شد :در حال حاضر ۸۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری می باشند.
🔹به گفته وی؛ با توجه به میزان شیوع این بیماری و افزایش آمار بیماران، هیچ کدام از شهرهای استان در وضعیت سفید قرار ندارند.
🔹استاندار تصریح نمود: شهرستان های زیرکوه و سرایان در وضعیت زرد کم خطر، شهرستان های بشرویه، درمیان و قاینات در وضعیت نارنجی پرخطر و شهرستان های بیرجند، خوسف، طبس، فردوس، سربیشه و نهبندان در وضعیت قرمز و بسیار پرخطر قرار دارند.
معتمدیان افزود :وضعیت شهرستان ها بر مبنای افزایش آمار بیماران تنفسی تعیین می شود.
🔹وی در پایان این بحث از مردم خواست؛ همچنان کرونا را جدی بگیرند، در مراکز تجمعی ماسک بزنند، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و به موضوع فاصله گذاری اجتماعی همچنان توجه داشته باشند.
🔹به گفته وی؛ بر اساس سیاست های تبیین شده ماسک ارزان و به وفور در اختیار مردم قرار می گیرد تا در زمینه تأمین ماسک مشکلی نداشته باشند.