🔹معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: اعتبارات ویژه ای برای بیمه هنرمندان صنایع دستی تخصیص یافت.
عابدی با بیان این مطلب در جلسه تبیین فرآیند اجرای خوشه های صنایع دستی استان خاطرنشان کرد: با مساعدت استاندار مبلغ یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان به حساب صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان واریز شده است.
🔹وی تأکید کرد: این مبلغ برای بیمه نمودن ۳ هزار صنعتگر صنابع دستی استان تخصیص یافته است.
🔹معاون استاندار با اشاره به تفاهم نامه مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور واستانداری خراسان جنوبی و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تصریح نمود: در راستای این تفاهم نامه ۳ هزار شغل در زمینه خوشه های صنایع دستی در استان ایجاد می شود.
🔹عابدی بر پیگیری، تأمین وجذب تسهیلات تخصیص یافته به این طرح تأکید نمود.
🔹وی متذکر شد: پرداخت تسهیلات به صنعتگران صنایع دستی و راه اندازی کارگاه های تولیدی، علاوه بر درآمدزایی، موجب ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.
🔹به گفته وی؛ هماهنگی بین دستگاه‌ها، تحقق طرح خوشه‌های صنایع‌ دستی را در کمترین زمان ممکن، مقدور می سازد.
🔹معاون استاندار با اشاره به جلسات هفتگی مکرر با حضور دستگاه های متولی درخصوص بررسی شرایط تحقق طرح خوشه های صنایع دستی و ایجاد ۳ هزار شغل مرتبط، تصریح نمود: صنعتگران در این طرح از تسهیلات ویژه ای برخوردار می شوند.
عابدی با بیان اینکه دوره بازپرداخت این تسهیلات قرض‌الحسنه ۳ ساله است، گفت: پرداخت کمک بلاعوض ۳ تا ۵ میلیون تومانی بسته به رسته هنری نیز از دیگر برنامه های حمایتی از صنعتگران مدنظر می باشد.
🔹شایان ذکر است: در سفر ۲۲ خرداد ماه رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به خراسان جنوبی، در جمع ۴ تفاهم‌ نامه اشتغالزایی که به امضا رسید،