🔹استاندار خراسان جنوبی در جلسه تشریح لایحه بودجه ۱۴۰۰، از رشد ۵۹ درصدی سرجمع اعتبارات استان در سال ۱۴۰۰ خبر داد.
ملانوری با اعلام این خبر، به فلسفه برگزاری این جلسه در راستای آشنایی با واقعیت های بودجه ۱۴۰۰ استان اشاره کرد و گفت: باید در فضایی مثبت و با همکاری نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی با استفاده از همه ظرفیت های بودجه ای نظیر تهاتر، فاینانس ها و… ، بودجه استان را ارتقاء دهیم.
🔹وی گفت: ۴۴ درصد اعتبارات از طریق پروژه های ملی و استانی در اختیار استان قرار می گیرد و مدیریت مابقی منابع در سطح ملی و در اختیار سازمان ها و وزارتخانه ها قرار دارد لذا با عنایت به این مهم، همه مدیران استان در هر پایه و سطحی باید در جهت جذب بیشتر اعتبارات ملی تلاش نمایند.
🔹استاندار به دستاوردهای دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اشاره کرد و گفت : در این دیدار تفاهم نامه های منعقد شده و میزان اعتبارات تخصیص یافته سفرهای دکتر نوبخت به استان بررسی و از طرف ایشان دستورات مقتضی مبنی بر تخصیص کامل این اعتبارات صادر شد.
🔹ملانوری ادامه داد: در جریان سفرهای سال ۹۸ و ۹۹ ، مبلغ ۹۴۰ میلیارد تومان به استان اختصاص یافته بود که مبلغ ۴۷۵ میلیارد تومان آن محقق شده و با دستور مؤکد ایشان مقرر گردید مبالغ باقی مانده نیز تا پایان سال مالی ۹۹ اختصاص یابد.
🔹وی به اختصاص مبلغ ۷۵ میلیارد تومان یارانه جهت احداث نیروگاه های خورشیدی اشاره کرد و افزود : با دستور ایشان صد درصد اعتبار لازم در این خصوص محقق می گردد.