🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: برای پاسخ به مهمترین مطالبه مردم استان در زمینه تأمین مسکن، برنامه هایی کاربردی در دستور کار است که در قالب ۴ سرفصل عملیاتی می شود.
معتمدیان با بیان این مطلب در برنامه زنده تلویزیونی گفتمان هفته شبکه خاوران خاطر نشان کرد: نوسازی و بهسازی بافت های ناکارآمد شهری، تأمین مسکن اقشار کم درآمد، تأمین مسکن خانه اولی ها و نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی، ۴ سرفصلی است که در این زمینه تعیین شده است.
🔹وی افزود : در راستای بهسازی مسکن روستایی، از سال گذشته ساخت و احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی را عملیاتی کردیم که ۷ هزار واحد آن، طی دو مرحله تحویل شد و ۳ هزار واحد باقیمانده نیز طی چند هفته آینده به بهره برداری می رسد.
🔹به گفته وی؛ در قالب این طرح، ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار به استان تزریق شد که ۲۵۰ میلیارد تومان آن کمک بلاعوض بوده است.
🔹استاندار در ادامه از آغاز عملیات اجرایی ۶ هزار واحد مسکن شهری در هفته دولت گفت و تصریح نمود: در قالب این پروژه نیز مبلغ ۴۸۰ میلیارد تومان اعتبار به استان تزریق می شود که ۱۸۰ میلیارد تومان آن، کمک بلاعوض می باشد.
🔹معتمدیان اظهار داشت: مقدمات کار برای احداث ۱۷۰۰ واحد مسکونی ویژه ایثارگران نیز از دیگر برنامه های استان است که به زودی با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
🔹وی، مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در ساخت هزار واحد مسکونی ارزان قیمت را نیز از دیگر برنامه ها عنوان نمود.
🔹استاندار از تأمین زمین برای ۷۲۰ واحد ویژه ارتشیان و هزار و ۴۱۱ واحد ویژه فرهنگیان هم گفت و افزود: تأمین مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی نیز از برنامه هایی است که با جدیت دنبال می شود.
🔹معتمدیان با تأکید بر این که در حال حال حاضر ساخت و احداث ۲۲ هزار واحد مسکونی را در دستور کار داریم، اظهار داشت : بر اساس برآوردهای صورت گرفته نیاز استان تا سال ۱۴۰۰ تعداد ۲۸ هزار واحد است که تأمین آن در برنامه های در دستور کار قرار دارد.
🔹وی تأکید کرد: هدف ما از این برنامه ها، رفع مهمترین نیاز و مطالبه مردم در بخش مسکن است.