🔹استاندار خراسان جنوبی معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: استان برای استفاده از ظرفیت فنی و حرفه ای در بافعل کردن پتانسل های بالقوه، آمادگی لازم را دارد.
معتمدیان با بیان این مطلب در دیدار با معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خاطرنشان کرد: تعدد کانی ها و فراوانی معادن، وجود محصولات کشاورزی منحصربفرد و خاص، جاذبه های گردشگری و صنایع دستی همه از ظرفیت هایی است که اگر به خوبی مدیریت شوند، می توانند آورده های خوبی برای مردم منطقه به همراه داشته باشند.
🔹وی ادامه داد: وجود ۴ جاذبه طبیعی جهانی، بیش از هزار اثر به ثبت رسیده در فهرست آثار ملی و بیش از ۶۰ نوع صنایع دستی از مهمترین بخش هایی است که با آموزش درست می تواند به درآمدزایی برای مردم بینجامد.
🔹استاندار در ادامه از اقدامات استان برای بهره برداری هر چه بیشتر از این ظرفیت ها گفت و تصریح نمود: طی دو سال گذشته، فنی و حرفه ای استان به خوبی به این موضوع ورود کرده که یکی از این اقدامات، راه اندازی دپارتمان تخصصی گوهرشناسی و گوهرتراشی در فردوس بود.
🔹معتمدیان با اشاره به طرح خوشه های صنایع دستی و اشتغالزایی برای ۳ هزار صنعتگر و هنرمند حوزه صنایع دستی استان اظهار داشت: یکی از برنامه های پیش بینی شده در این طرح که بر اساس مزیت های استان اجرایی می شود ، مهارت آموزی جامعه هدف است که قطعاً در این زمینه همکاری فنی و حرفه ای خیلی مؤثر می باشد.
🔹وی ، وجود مرز را هم ظرفیت مناسبی خواند و با تأکید بر این که آموزش های برون مرزی می تواند توسعه و تحکیم روابط را به همراه داشته باشد، همراهی فنی و حرفه ای برای ورود به این موضوع را خواستار شد.
🔹معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز در این دیدار به تشریح اقدامات این سازمان در زمینه کیفی سازی آموزش گفت و خاطرنشان کرد: در حال حاضر مسئولیت استانداردسازی رشته های فنی و مهارتی کشور با سازمان فنی و حرفه است و در این راستا تاکنون تلاش های زیادی صورت گرفته است.

🔹علی اوسط هاشمی با اشاره به این که آموزش های فنی و حرفه ای در چهار حوزه صنعت، کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر طبقه بندی شده، اظهار داشت: در این سفر برای بحث کیفی سازی و استاندارد سازی آموزش در حوزه های معدن، زرشک، عناب و زعفران خراسان جنوبی برنامه ریزی می شود.