🔹با حضور سرپرست استانداری خراسان جنوبی از طرح واگذاری زمین برای شروع عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور رونمایی شد.
در بیست و نهمین هفته پویش تدبیر و امید برای جهش تولید، از طرح واگذاری زمین برای شروع عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور به صورت پایلوت در خراسان جنوبی رونمایی شد.
🔹این مراسم با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در خراسان جنوبی و ارتباط ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور همراه بود.
🔹در این مراسم، طرح‌های ملی وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن در قالب طرح‌های اقدام ملی مسکن و مسکن مهر در استان‌های مختلف کشور افتتاح شد.
🔹افتتاح ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در هشت استان، افتتاح ۴۰ هزار و ۱۸۰ واحد مسکن مهر در پردیس، واگذاری زمین برای ساخت ۱۳۵ هزار واحد به صورت گروهی به واجدین شرایط در قالب طرح اقدام ملی مسکن، معرفی ۲۵۳ هزار و ۵۰۰ واحد به واجدین شرایط در قالب طرح اقدام ملی مسکن در ۳۱ استان کشور، شروع عملیات اجرایی ساخت ۱۵۷ هزار واحد مسکونی در قالب تفاهم ‌نامه‌ها و طرح اقدام ملی مسکن از جمله طرح‌های ملی وزارت راه و شهرسازی است که با سرمایه‌گذاری ۲۴۶ هزار میلیارد تومانی اشتغالزایی برای یک و نیم میلیون نفر را به همراه خواهد داشت.
🔹شایان ذکر است: در این مراسم که به صورت پایلوت در بیرجند و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و جمعی از مدیران استان برگزار شد، نبیان معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین ومسکن گزارشی از وضعیت اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در کشور و استان خراسان جنوبی ارائه نمود و در پایان نیز به صورت نمادین قراردادهای واگذاری زمین به تعدادی از متقاضیان اعطاء شد.