مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی از پرداخت ۷۹۶ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به متقاضیان تحت پوشش در سال جاری خبر داد.

 محمد عرب با اشاره به تاکیدات رهبری مبنی بر اشتغالزایی بیان کرد: در سال جاری برای ایجاد هفت هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی برای جامعه هدف برنامه‌ریزی شده است.

 مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی از پرداخت ۷۹۶ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به متقاضیان تحت پوشش در سال جاری خبر داد و گفت: طی دو سال گذشته ۹ هزار و ۳۸۶ فرصت شغلی با اعتبار شش هزار و ۲۱۱ میلیارد ریال تسهیلات ایجاد شده است.

عرب با بیان اینکه همه فعالیت‌های این نهاد مبتنی بر مردمی‌سازی است به این معنا که هیچکدام از فعالیت‌های کمیته امداد بدون مشارکت مردم انجام نمی‌شود، افزود: کوچک سازی مجموعه امداد و واگذاری امور به مراکز نیکوکاری از سال ۹۲ شروع شده و هم اکنون ۱۵۱ مرکز نیکوکاری در محلات استان فعال هستند.

وی با اشاره به صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت خراسان جنوبی، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰ هزار و ۸۲۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه از سوی این صندوق به ارزش دو هزار و ۳۱۲ میلیارد ریال پرداخت شده است.

 مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: از این میزان هزار و ۶۰۲ فقره به ارزش ۴۳۸ میلیارد ریال مربوط به تسهیلات خودکفایی و اشتغال، چهار هزار و ۷۳۷ فقره به ارزش ۵۵۳ میلیارد ریال مربوط به تسهیلات خرید، احداث و تکمیل مسکن و در بخش وام‌های ضروری ۱۳ هزار و ۱۰۶ فقره تسهیلات به ارزش هزار و ۱۲۶ میلیارد ریال به حساب نیازمندان واریز شده است‌.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور