#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

 سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۶۰ معلم نمونه همزمان با هفته معلم در این استان تجلیل می‌شوند که از این تعداد ۵۴ معلم برتر شهرستانی و ۶ معلم استانی هستند.

سید علیرضا موسوی‌نژاد روز یکشنبه در نشست خبری افزود: در ارتباط با معلمان نمونه کشوری منتظر اعلام نتایج وزارت آموزش و پرورش هستیم.

وی گفت: با توجه به فرارسیدن دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم، ۱۸ عنوان برنامه متمرکز گرامیداشت مقام معلم در خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: این برنامه‌ها به تناسب مرکز استان در تمامی شهرستان‌های خراسان جنوبی با حضور استاندار، فرمانداران و ائمه جمعه و جماعات برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: هفته معلم این فرصت را فراهم می‌کند قدردان معلمانی باشیم که بیشترین نقش را در تربیت نیروی انسانی موفق دارند و با خدمت شایسته بیشترین ارباب رجوع ثابت را خدمات‌دهی می‌کنند.

موسوی‌نژاد گفت: آیین سپاس معلم به عنوان محوری‌ترین برنامه آموزش و پرورش در هفته معلم با حضور استاندار در مرکز استان و فرمانداران در شهرستان‌ها برگزار خواهد شد و این آیین با حضور مسوولان در مدارس و تجلیل از مقام معلم برنامه‌ریزی شده است.

وی بیان کرد: عهدشناسی و تجلیل از خانواده شهدا از مهمترین برنامه‌ها است که علاوه بر حضور در خانه پدران و مادران شهدا، دیدار با خانواده ۱۲ معلم فوت شده بر اثر کرونا در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: در این مدت همراهی سایر نهادها و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی را همچون سنوات گذشته در تجلیل از مقام معلم خواهیم داشت و در ارتباط با هرچه بهتر برگزار شدن برنامه‌ها در مرکز استان و شهرستان‌ها اعتبار مورد نیاز تامین شده است.

وی از برگزاری پویش “معلم خوب من” خبر داد و گفت: این پویش به‌صورت کشوری و با ضبط ویدئو ۱۲۰ ثانیه‌ای توسط مردم اجرایی و به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

موسوی‌نژاد اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم برای سخنرانی قبل از نماز جمعه هفته پیش رو در مرکز استان و مدیران شهرستانی صورت گرفته و در این ایام دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و غبارروبی مزار شهدا از دیگر برنامه‌ها است.

وی درباره موضوع کمبود معلم در خراسان جنوبی گفت: طبق آمار ۲ هزار معلم در استان کمبود داشتیم که با توجه به استفاده از تمامی ظرفیت‌ها اعم از معلمان حق‌التدریس، خرید خدمت، برون‌سپاری، اضافه کاری، سرباز معلم، ۶ ساعت موظفی مدیران و معاونان و استفاده از توان دانشجویان دانشگاه فرهنگیان این نیاز به ۶۳۰ نفر کاهش یافته و امیدواریم در پروژه مهر امسال با هماهنگی‌هایی که صورت می‌گیرد شاهد کلاس بدون معلم در استان نباشیم.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: در ارتباط با هرگونه جذب و استخدام مسایل کاملا شفاف و از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود و از هرگونه اظهار نظر شخصی حتی در مصاحبه‌‎های استخدامی خودداری شود.