#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: بر اثر بارندگی‌های یک هفته گذشته ۵۵ راه روستایی استان خسارت دید که پاکسازی اولیه این محورها از گل و لای و بهسازی و ترمیم آسیب دیدگی‌ها انجام شد.

اسدالله جلال‌زاده در جمع خبرنگاران افزود: با اقدامات انجام شده در حال حاضر تردد به صورت روان در تمام محورهای استان جریان دارد.

وی بیان کرد: همچنین به علت بارندگی‌های اخیر به ۲۵۹ دستگاه پل و ابنیه فنی در راه‌ها استان خسارت وارد شده است.

جلال‌زاده عنوان کرد: در این بارندگی‌ها یک هفته گذشته به بیش از ۹۵ خودرو در طول راه‌های بین شهری و روستایی استان توسط عوامل راهداری استان امدادرسانی شد و ۵۵ نفر از مسافران در راهدارخانه‌ها اسکان یافتند.

وی گفت: با شروع بارندگی‌ها در استان  تمام عوامل راهداری و حمل و نقل جاده ای به صورت آماده‌باش کامل بودند و اقدامات لازم را برای رفع مسدود بودن  راه‌ها انجام دادند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی افزود: با توجه به اینکه بارش برف در گردنه‌های برفگیر در پنج شهرستان و بارش باران در چهار شهرستان دیگر را داشتیم، در مجموع ۳۰ درصد راه‌های استان از بارش‌ها تاثیر گرفتند که با تلاش مشترک تیم‌های راهداری و پلیس راه بازگشایی محورهای شریانی و اصلی خراسان جنوبی انجام شد.

جلال‌زاده بیان کرد: در یک هفته گذشته بیش از ۱۹۲ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و ۲۱۵ نفر نیروی راهدار با استفاده از حدود سه هزار و ۵۰۰ تن شن و نمک به برف‌روبی، پاکسازی و شن و نمک پاشی ۴۳۰ کیلومتر از انواع راه‌های استان پرداختند.

وی اظهار داشت: اکیپ‌های راهداری همچنان در حالت آماده باش هستند و تمامی مسیرهای مواصلاتی استان از طریق مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در حال رصد و بررسی مستمر هستند.

از چهارشنبه هفته گذشته نخستی بارش زمستانی در خراسان جنوبی آغاز شد و فعالیت سامانه پربارشی را از اوایل هفته جاری در این استان داشتیم که هواشناسی نسبت به شدت بارندگی‌ها هشدار سطح قرمز صادر کرده بود.

رییس گروه پیش‌بینی و صدور پیش‌آگاهی‌های جوی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی هم صبح امروز از ورود توده هوای ناپایدار به استان خبر داد که در اغلب شهرستان‌ها بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.