مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی گفت: ۲ هزار و ۱۰۸ زائر خانه خدا از این استان با ۹ پرواز عازم سرزمین وحی می‌شوند.

خلیل طهماسبی در نشست خبری افزود: اولین پرواز حج ساعت ۴:۳۰ صبح روز شنبه ۱۳ خرداد از فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند انجام می‌شود.

وی بیان کرد: پروازهای حج از خراسان جنوبی تا ۱۶ خرداد در قالب ۱۵ کاروان شامل ۲ هزار و ۱۰۸ نفر ادامه دارد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی گفت: به دلیل مسائل ایمنی و امنیتی مراسم بدرقه را در فرودگاه بیرجند نخواهیم داشت و زائران با اتوبوس به فرودگاه منتقل خواهند شد.

وی افزود: تحویل بار را از دیروز شروع کردیم و امروز و فردا نیز ادامه دارد، ۱۴ نوع اقلام ممنوعه به ما اعلام شده که باید در بار و همراه زائران نباشد و بار آنان در زمان تحویل مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

طهماسبی گفت: حمل ۱۴ قلم دارو به کشور عربستان از جمله آمپول پتیدین ۵۰ و ۱۰۰ میلی‌گرم، آمپول مرفین ۱۰ میلی‌گرم، قرص متادون ۵ و ۲۰ میلی‌گرم، شربت متادون، هیدرو مرفین ۲ میلی‌گرم، قرص متیل فنیدات هیدروکلراید، قرص ترامادول ۵۰ و ۱۰۰ میلی‌گرم، آمپول ترامادول ۵۰ میلی‌گرم، شربت اکسپکتورانت کدئین‌دار، قرص استامینوفن کدئین‌دار، آمپول دیازپام ۱۰ میلی‌گرم، قرص دیازپام ۵، ۲ و ۱۰ میلی‌گرم، آمپول و قرص بوپرنورفین ممنوع است.

وی زمان بازگشت حجاج را از ۱۳ تیر ماه اعلام کرد و افزود: مراسم استقبال براساس ظرفیت فرودگاه پیش‌بینی شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی از زائران حج تمتع خواست ۳.۵ تا چهار ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشند تا تشریفات و بازرسی‌ها در زمان کافی و با توجه به کهولت سن برخی افراد انجام شود.

وی گفت: همچنین توصیه‌های پلیس فرودگاه در نزدیکترین زمان پرواز ارائه می‌شود تا زائران در مسیر با رعایت توصیه‌ها دچار مشکل نشوند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور