فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: ۲۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فرآورده های نفتی در بازرسی از ۱۰ دستگاه تریلی در مرز ماهیرود کشف شد.

 سردار حسن شجاعی نسب  در تشریح این خبر اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان جنوبی مستقر در مرز ماهیرود، اخباری مبنی بر تخلف و تغییر ماهیت در محموله ها توسط یکی از شرکت ها همچنین فعالیت در زمینه قاچاق فرآورده های نفتی به خارج از کشور مطلع شدند که بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی و چندین روز پایش و کنترل خودروهای ورودی و خروجی از مرز ماهیرود به ۱۰ تانکر حامل سوخت و فرآورده های نفتی مشکوک شدند که آنها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: با هماهنگی اداره گمرک ماهیرود در بازرسی از تانکرهای حامل سوخت، مقدار ۲۵۰ هزار لیتر فرآورده های نفتی کشف شد که از مرز به خارج از کشور قاچاق می‌شد.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش محموله های سوختی قاچاق را ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد کردند، تصریح کرد: ۱۰ متهم دستگیر و به همراه پرونده‌های متشکله برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

سردار شجاعی نسب با بیان اینکه مبارزه با قاچاق سوخت به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد از شهروندان خواست در صورت کسب هر گونه اخبار و اطلاعاتی از فعالیت قاچاقچیان بلافاصله موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.

خراسان جنوبی به طول ۳۳۱ کیلومتر در چهار شهرستان‌ سربیشه (مرز ماهیرود)، نهبندان، درمیان و زیرکوه با کشور افغانستان مرز مشترک دارد.

فرآورده های نفتی بیشترین کالای قاچاق در این استان است.