۲۰ خانه هلال همزمان با هفته هلال احمر در شهرستان‌های زیرکوه، قاینات و بیرجند استان خراسان جنوبی افتتاح شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی  در حاشیه افتتاح خانه هلال روستای پیشبر در شهرستان مرزی زیرکوه گفت: خانه های هلال در راستای تحقق شعار «هر خانواده یک امدادگر» و اشاعه آموزش‌های همگانی برای مقابله در برابر حوادث و سوانح طبیعی راه‌اندازی می‌شود که می‌تواند در بخش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران نقش مهمی را ایفا کنند.

محمدرضا رضایی افزود: تاکنون ۹ خانه هلال در شهرستان زیرکوه به بهره‌برداری رسیده و در حال حاضر ۱۲۷ خانه هلال در استان خراسان جنوبی فعال است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد خانه‌های هلال در سطح کشور تاب‌آوری جامعه در برابر مخاطرات طبیعی و غیرطبیعی است گفت: تلاش داریم با آموزش‌ها و فعالیت‌هایی که از سوی این خانه‌ها ارائه می‌شود، مردم و جامعه را مقاوم‌تر و آگاه‌تر کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: خانه‌های هلال باید همواره جوانان را برای حضور در صحنه‌های اجتماعی و مسئولیت‌پذیری آماده کنند.

وی با بیان اینکه فعالیت و کارکرد در جمعیت هلال احمر بر پایه داوطلبان و خیر محوری است گفت: افتتاح خانه‌های هلال معمولا کمترین هزینه را برای دولت دارد و تمامی آموزش‌های این خانه‌ها به صورت صد درصد رایگان انجام می‌شود.

توزیع بیش از پنج هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان

رضایی افزود: همزمان با ماه مبارک رمضان به همت خیران و خانه‌های هلال در خراسان جنوبی پنج هزار و ۸۴۰ پرس غذای گرم بین نیازمندان خراسان جنوبی توزیع شد و در این ماه سخاوت و دستگیری از نیازمندان در هر زمان و مکانی به وضوح نمایان است.

وی با بیان اینکه دستگیری از نیازمندان و افطاری دادن از جمله برنامه‌های ویژه در خانه‌های هلال استان برای تقسیم مهربانی است گفت: در همین راستا توسط ۹ خانه هلال همزمان با هفته هلال احمر پنج هزار و ۸۴۰ پرس غذای گرم به‌ مناسبت ماه مبارک تهیه و توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: خانه هلال قهستان، نصرالدین و گسک شهرستان درمیان، مسجد امام جعفر صادق (ع) بیرجند، روستای قلعه زری شهرستان خوسف، روستای دوست آباد شهرستان سرایان، خانه‌های هلال ارسک، رقه و نجات آباد شهرستان بشرویه همچنین خیرین فردوسی در این اقدام بشردوستانه همکاری داشته‌اند.

۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت هفته هلال احمر نامگذاری شده است.