#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

🔸معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در شبانه روز گذشته از ۲۸۶ آزمایش انجام شده در استان ۱۲۹ آزمایش مثبت قطعی اعلام شد گفت: از ۱۲۹ مبتلای جدید به کرونا، ۲۴ نفر در بیمارستان‌ها بستری اند و ۱۰۵ نفر نیز نمونه گیری سرپایی شدند.

هدی زاده افزود : از این تعداد ۵۱ مورد در بیرجند ، ۲۲ مورد از قاینات ، ۱۲ مورد از طبس ، ۹ مورد از نهبندان ، ۸ مورد از خوسف ، شهرستان‌های زیرکوه و سرایان هر کدام ۷ مورد و در شهرستان درمیان ۵ موردمورد جدید کرونا شناسایی شد.

شناسایی ۱۳۴ کرونای دیگر از طریق تست‌های سریع
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین در این مدت ۵۱۰ مورد تست سریع در استان انجام شد که از این طریق نیز ۱۳۴ مورد جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.
وی گفت : هم اکنون ۳۱۴ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌ها بستری هستند که از این تعداد ۲۰۹ نفر دارای تست مثبت کرونا هستند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: ۲۷ بیمار مبتلا کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند که حال عمومی ۶ نفر وخیم است.
به گفته وی در شبانه روز گذشته ۵۵ بیمار با علام تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۶۴ بیمار شامل ۳۷ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها مرخص شدند.
مهدی زاده گفت : در مجموع ۵۲ هزار و ۲۱۷ مورد آزمایش در استان انجام که از این تعداد جواب تست ۱۹ هزار و ۲۱۹ مورد مثبت شد.
به گفته وی از ابتدا تا کنون هم، ۱۸ هزار و ۱۹۵ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافتند یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.
با ثبت یک فوت جدید ناشی از بیماری کرونا، تعداد جان باختگا