#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

همزمان با پنجمین روز دهه فجر ۱۶ طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار چهار میلیارد و ۳۷۵ میلیون تومان در شهرستان مرزی درمیان به بهره‌برداری رسید.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری درمیان روز شنبه در آیین افتتاح این طرح‌ها که با حضور امام جمعه اهل سنت و امام جمعه اهل تشیع شهر اسدیه برگزار شد، گفت: ۱۰ هزار و ۷۰۰ نفر از مردم بخش مرکزی شهرستان از مزایای این طرح‌ها برخوردار شدند و برای تعداد ۳۰ نفر هم شغل ایجاد شد.

مهدی مطلبی‌پور افزود: یک واحد مسکن محرومان در شهر اسدیه به نمایندگی ۲۲۵ واحد مسکونی احداث شده توسط کمیته امداد شهرستان درمیان به بهره‌برداری رسید که هر کدام از این واحدها با ۷۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و تسهیلات اعطایی قرض‌الحسنه چهار درصد بنیاد مسکن اجرایی شده است.

وی افتتاح یک واحد چاپخانه در شهر اسدیه با سرمایه‌گذاری یک میلیارد تومانی بخش خصوصی، پروژه روکش آسفالت ۱۳ هزار متر مربع از معابر شهر اسدیه با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و بهره‌برداری از پروژه آبیاری تحت‌فشار چاه شهدای روستای زیدان با اعتبار ۲۴۰ میلیون تومان را از طرح‌های شاخص این شهرستان ذکر کرد که در پنجمین روز دهه فجر به بهره‌برداری رسید.

برگزاری میز خدمت و دیدار چهره به چهره مسوولان با مردم در روستای اشک با حضور مسوولان شهرستان درمیان از دیگر برنامه‌های امروز بود.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و شهر اسدیه مرکز شهرستان درمیان در ۹۵ کیلومتری بیرجند است.