در ایام نوروز امسال ۱۴ نفر در حوادث رانندگی در خراسان جنوبی قربانی شدند.

رئیس پلیس راه استان گفت: ۲۰۰ نفر نیز در ۳۳۲ حادثه رانندگی رخ داده مجروح شده اند.

سرهنگ رضایی گفت: در نوروز امسال با برنامه ریزی‌های انجام شده و همکاری مردم، شاهد کاهش حوادث رانندگی نسبت به مدت مشابه پارسال بودیم، با اینکه آمار‌های سفر‌ها نسبت به نوروز پارسال کمتر از یک درصد کاهش داشته است.

وی افزود: به علت یکنواختی جاده‌ها و نبود مجتمع‌های خدماتی در عمق جاده ها، حوادث از نوع واژگونی است که ۴۳ درصد از انواع تصادفات را تشکیل می‌دهد و به سرعت زیاد، سبقت غیرمجاز و خستگی برمی گردد.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینکه شدت تصادفات رانندگی در استان نسبت به سایر نقاط کشور بیشتر است، افزود: تصادفات رخ به رخ نیز در استان فراوانی دارد.

وی گفت: محورفردوس – طبس – دیهوک – راور به سمت کرمان از پر حادثه‌ترین جاده‌های استان است و محور‌های ورودی شهر بیرجند نیز از سمت خوسف و قاین تصادفاتی را داشته اند.

سرهنگ رضایی افزود: در طرح نوروزی امسال فرمانده انتظامی استان ۹۵ نیرو به پلیس راه تزریق کرد و بیش از ۳۰ خودرو نیز از سوی سازمان‌ها به پلیس واگذار شد تا در طرح نوروزی مشکلی به وجود نیاید.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی افزود: ۹۲ نقطه پر تصادف در استان داریم که مسئولان پلیس راه و ادارات مرتبط با خدمات سفر از این نقاط بازدید کرده و بیش از ۶۰ هزار خودرو نیز در طرح نوروزی اعمال قانون شده اند.

به گفته وی حدود ۳ هزار و ۳۰۰ خودرو نیز به طور موقت توقیف شدند تا حوادث کاهش یابد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور