#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

 ۱۴ طرح بخش کشاورزی شهرستان سربیشه به‌طور همزمان در سومین روز دهه فجر با حضور استاندار خراسان جنوبی در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا طرح سامانه آبیاری کم‌فشار چاه شهید شهپر به نمایندگی از ۱۴ طرح بخش کشاورزی شهرستان سربیشه روز پنجشنبه با حضور استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان افتتاح شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه در آیین افتتاح طرح‌های کشاورزی این شهرستان گفت: اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح‌ها ۵۳ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال است.

محمدرضا زرگری افزود: سه هزار و ۶۹۸ نفر در قالب هزار و ۱۶ خانواده ساکن در ۵۰ روستای شهرستان سربیشه از مزایای این طرح‌ها برخوردار می‌شوند.

وی بیان کرد: این طرح‌ها زمینه ایجاد اشتغال مستقیم ۱۷ نفر و تثبیت اشتغال برای ۲۸۱ نفر را به همراه دارند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه اظهار داشت: طرح‌هایی که امروز متمرکز به بهره‌برداری رسید شامل ۲ طرح احیا و مرمت قنوات، چهار طرح آبیاری کم‌فشار و پرفشار، یک واحد دامداری گاو شیری، یک واحد بارگاه بهداشتی زرشک، پنج طرح بهسازی چاه و آبرسانی و یک طرح آبخیزداری و آبخوان‌داری است.

وی درباره طرح سامانه آبیاری کم‌فشار چاه شهید شهپر گفت: برای اجرای این طرح ۶ میلیارد و ۱۴۲ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

زرگری افزود: با افتتاح این طرح که ۱۶ خانوار را زیر پوشش دارد سالانه ۸۵ هزار و ۵۰۰ مترمکعب آب در بخش کشاورزی صرفه‌جویی خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی امروز برای افتتاح و کلنگ‌زنی طرح‌های عمرانی در سومین روز دهه فجر به شهرستان مرزی سربیشه سفر کرد.

جواد قناعت در حاشیه مراسم افتتاح طرح آبرسانی کم‌فشار چاه شهید شهپر ضمن خداقوت به کشاورزان منطقه، درخواست‌ها و مشکلات آنان را شنید.

دیروز (چهارشنبه) در دومین روز دهه فجر نیز پروژه‌های عمرانی منتخب شهرستان بیرجند با حضور استاندار خراسان جنوبی افتتاح یا کلنگ‌زنی شد.

همزمان با دهه فجر امسال افتتاح یا کلنگ‌زنی هزار و ۵۲۲ پروژه مختلف با اعتبار و سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار و ۹۴۸ میلیارد تومان در استان خراسان جنوبی آغاز شد.

از مجموع پروژه‌های دهه فجر، هزار و ۲۸۴ پروژه با هزینه‌کرد هشت هزار و ۵۲۵ میلیارد تومان قابل افتتاح است.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان سربیشه در ۶۶ کیلومتری بیرجند است.